ההפגנה במקסיקו
צילום מסך

הפגנה מול השגרירות: "ישראל מגנה על פושע"

בני משפחה של 43 סטודנטים שנעלמו בשנת 2014 דורשים להסגיר בכיר במשטרת מקסיקו דאז השוהה בישראל
איתמר מרגלית
22 בספטמבר 2022
10:47

בני משפחה של 43 סטודנטים מקסיקנים מהעיר איגואלה שנעלמו בשנת 2014 השחיתו אתמול (רביעי) את בניין שגרירות ישראל במקסיקו סיטי. אחת הכתובות שרוססה על המבנה קראה "מוות לישראל" ובמקביל נשברה מצלמת האבטחה שמוצבת במקום. המפגינים דורשים להסגיר לידי מקסיקו את ראש יחידת החקירות הפליליות במדינה בזמן העלמות הסטודנטים תומאס זרון  השוהה על פי הטענות בישראל.

שגריר ישראל מקריא את הודעתו 

האירוע משנת 2014 הוא פצע פתוח בחברה המקסיקנית – קבוצה של סטודנטים יצאה להפגנה במחאה על הפשיעה המשתוללת בעיר איגואלה. המשטרה פיזרה את ההפגנה, העלתה את הסטודנטים על אוטובוסים ומאז נעלמו עקבותיהם. למרות שלא נמסרה כל גרסה רשמית לאירוע, ההערכות הן כי הסטודנטים הוצאו להורג ונקברו בקבר המוני באזור.

בחודש שעבר חלה התפתחות בפרשה כשהרשויות הוציאו 83 צווי מעצר נגד אנשי ממשל ושוטרים שהיו מעורבים לכאורה באירוע והטיוח שלו. על רקע זה זועמים בני המשפחות של הסטודנטים על ראש יחידת החקירות במקסיקו בזמן האירוע תומאס זרון. הדוחות שפרסם לאחר האירוע ניקו לחלוטין את הממסד המקסיקני מאחריות לאירוע. כעת דורשת המפגינים את הסגרתו.  

שגריר ישראל במקסיקו צבי טל אמר בהודעה שפרסם על רקע ההפגנה: "משתתפים בצער המשפחות שיקיריהם נעלמו, בודקים את סוגיית ההסגרה אבל מגנים את הגרפיטי".

תגיות:
מקסיקו