נמל אשדוד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ניסה להבריח 200 אלף סיגריות אלקטרוניות במשלוח גופי תאורה - ונתפס

ישראל ויסקי, תושב מודיעין עילית, חשוד בהסתרתן במשלוח של 4 מכולות שהגיעו לנמל אשדוד - ובכך להתחמק ממס של 36 מיליון. רשות המיסים מצאה בבדיקה של המכולות, ששייכות לחברה שנמצאת לפי החשד בבעלותו, גם אקדחי טייזר וגז פלפל, האסורים בייבוא ונחשבים לכלי נשק. ויסקי שוחרר בתנאים מגבילים וחקירתו נמשכת
דנה ירקצי
22 בספטמבר 2022
17:11

רשות המיסים עצרה היום (חמישי) את ישראל ויסקי, תושב מודיעין עילית, בחשד שניסה להבריח יותר מ-200 אלף סיגריות אלקטרוניות בתוך משלוח של גופי תאורה ובכך להתחמק מתשלום מס של יותר מ-36 מיליון שקלים. במכולות שנתפסו, השייכות לחברה שנמצאת לפי החשד בבעלותו, נמצאו גם 95 ליטרים של נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות. בנוסף, ויסקי חשוד גם בניסיון לייבא ואקדחי טייזר וגז פלפל, האסורים בייבוא ונחשבים לכלי נשק. החשוד שוחרר בתנאים מגבילים וחקירתו נמשכת.

על פי החשד, ויסקי הוא הבעלים בפועל והמנהל של חברת "מולטי לד בע"מ", העוסקת בייבוא גופי תאורה. באופן רשמי החברה רשומה על שם "איש קש", תלמיד ישיבה תושב מודיעין עילית, אבל ברשות המסים טוענים כי מדובר ברישום פיקטיבי שנועד לטשטש את זהותו כבעלים של החברה והאחראי להברחות, לכאורה. בימים האחרונים נבדקו ארבע מכולות על שם "מולטי לד בע"מ" שהגיעו לנמל אשדוד והתגלה כי הן מכילות סיגריות אלקטרוניות וכלי נשק.