-
-

פיגוע ליד מודיעין: 8 נפצעו קל, המחבל נוטרל

המחבל ניסה לפתוח דלתות של מכוניות, ונוטרל על ידי שוטר שהיה במקום • 5 נוספים נפגעו קל מגז פלפל • מפקד מחוז מרכז: "הערב נמנע פיגוע כבד בעיר"
הדס גרינברג וכרמל דנגור
22 בספטמבר 2022
21:09
עודכן ב 23:06

שלושה בני אדם נפצעו הערב (חמישי) באורח קל מדקירה בתחנת הדלק בכביש 443 בין צומת מודיעין לצומת שילת. המחבל, בן 22 ממזרח ירושלים, ניסה לפתוח דלתות של מכוניות ונורה על ידי שוטר לא בתפקיד שעבר במקום. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי בשתי הזירות ל-3 נפגעים קל. 5 נוספים נפגעו קל מגז פלפל. מפקד מחוז מרכז,  ניצב אבי ביטון, אמר בזירה: "הערב נמנע פיגוע כבד במודיעין". 


רס"ב ד', לוחם מג"ב שניטרל את המחבל, סיפר למפכ"ל רנ"צ יעקב שבתאי, על הרגעים בהם פתח המחבל את דלת רכבם בניסיון לפגוע בהם עם סכין שהייתה ברשותו. לדבריו, "המחבל רץ לעברי במהירות, כשראיתי את הסכין בידו יריתי בו". שבתאי הגיב: "הגבת כמו שצריך הצלת את חיי בת הזוג, ולא יודע כמה אנדים ניצלו בזכותך". 


השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, שוחח עם השוטר שניטרל את המחבל ומסר: "שוחחתי לפני דקות אחדות עם ד', שוטר ותיק במג"ב שירה וניטרל את המחבל בצומת שילת. ד' לא היה בתפקיד, בדרכו הביתה, ופעל בנחישות, ביוזמה ובאומץ והציל חיי אדם. פעם נוספת הוכח כי שוטרי ושוטרות משטרת ישראל חוצצים בין המחבלים ואזרחי ישראל. הם ראויים למלוא התודה וההערכה לכך. נמשיך להילחם במחבלים ושולחיהם בעוצמה. אני מאחל החלמה מהירה לפצועים". 

ממד"א נמסר כי מחבל שיצא מרכב ברמזור, בכביש 443 בצומת מודיעין מערב, פתח את הדלת של שני כלי רכב ובמאבק פגע קלות בגבר כבן 39 ובגבר כבן 23 ופצע אותם קלות ביד. במקביל ריסס גז מדמיע לעבר נוסעי מכוניות, שני כלי רכב המשיכו בנסיעה עד לתחנת הדלק סמוך לצומת שילת, ורכב אחד נשאר בצומת מודיעין מערב.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לסה"כ 8 נפגעים קל מאוד, בהם 2 גברים עם חתך שיטחי , ו-5 שנפגעו מגז מדמיע. בנוסף טופל הגבר שניטרל את המפגע ונחבל קלות בפניו.

מוקדם יותר היום, חייל נפצע באורח קל בפיגוע באזור השומרון. לוחמי צה"ל שהיו בפעילות שגרתית סמוך לכפר חווארה, זיהו מוקדם יותר הערב רכב שסטה מהכביש ופגע באחד מהם. הלוחמים פתחו בנוהל מעצר חשוד, שכלל ירי לעבר הרכב. כתוצאה מפגיעת הרכב, הלוחם נפצע באורח קל. החשוד נעצר והועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון.