-

אבו מאזן באו"ם: עמדת לפיד שימחה אותי, אבל המבחן האמיתי - חזרה למו"מ מיידי

בנאומו טען ראש הרשות הפלסטינית שהם מעוניינים בשלום עם ישראל. אבו מאזן חידש את הבקשה להתקבל כחברה מלאה באו"ם • ארדן: "נאום הזוי ורצוף שקרים"
עומרי חיים וגל אהרונוביץ'
23 בספטמבר 2022
17:30
עודכן ב 19:06

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נאם היום (שישי) בעצרת האו"ם. בנאומו טען כי הפלסטינים מעוניינים לחיות בשלום עם ישראל, אך "אין שותף מהצד השני". בהתייחסות לנאום ראש הממשלה יאיר לפיד אתמול אמר אבו מאזן כי הוא שמח מעמדת ראש הממשלה, אך המבחן האמיתי הוא חזרה לשולחן המשא ומתן באפון מיידי.

מה לפיד מנסה להשיג עם נאום פתרון שתי המדינות? | פרשנות

אבו מאזן הודיע גם כי הוא  מחדש את הבקשה להתקבל כחברה מלאה באו"ם. עוד הדגיש את דרישתו שישראל תקיים את תוכנית החלוקה כפי שאושרה באו"ם בנובמבר 1947 ואת זכות השיבה.

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן על נאום אבו מאזן: "נאום הזוי ורצוף שקרים. מנצל את בימת האו"ם כדי להסית נגד ישראל ולתמוך במחבלים שאותם הוא מממן. המהלך הפלסטיני לכפות חברות מלאה באו"ם ייכשל".

לפיד הביע אתמול בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם תמיכה בחזון שתי המדינות: "עוצמה כלכלית וצבאית מאפשרת לנו לשאוף לשלום. הסכם עם הפלסטינים, המבוסס על שתי מדינות לשני עמים - הוא הדבר הנכון לביטחון ישראל, לכלכלה הישראלית ולעתיד ילדינו".

לפיד התייחס בנאומו לביקורות בישראל על חזון שתי המדינות: "למרות כל המכשולים, גם היום רוב גדול של הישראלים תומכים בחזון פתרון שתי המדינות. אני אחד מהם". לאחר שהציג את החזון להסכם עם הפלסטינים, לפיד הציג תנאי: "יש לנו רק תנאי אחד - שהמדינה הפלסטינית העתידית תהיה שוחרת שלום. תניחו את הנשקים ולא יהיו הגבלות".