-
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

"משאית ענקית נכנסה בנו, כולם עפו לצד שני": הפצועים בתאונה בגאורגיה משחזרים

הפצועים בתאונה בה נהרגו שתי תיירות ישראליות בגאורגיה משחזרים • ארבעה פצועים, בהם אישה בת 38 במצב קשה לבית נחתו בישראל. 3 פצועים נוספים פונו במצב קל
מיכל וסרמן ודנה ירקצי
24 בספטמבר 2022
11:17
עודכן ב 12:34

תאונת הדרכים הקשה בגיאורגיה: ארבעת הישראלים שנפצעו בתאונה בבאטומי בה נהרגו שתי ישראליות, נחתו היום (שבת) בישראל במטוס בשירות חברת הביטוח כלל. ממד"א נמסר כי בין הפצועים אישה כבת 38 במצב קשה, עם פגיעה רב מערכתית, שפונתה לבית החולים שיבא תל השומר. כמו כן, פונה לבית החולים איכילוב בתל אביב גבר בן 62 במצב קל עם חבלה בחזה. לבית החולים רמב"ם בחיפה פונו גבר בן 37 ואישה בת 33 במצב קל עם חבלות בגפיים. 

אסף כנפו, בן 37 ממושב חוסן, שנפצע קל בתאונה, שחזר: " נסענו לטיול במפלים, אחרי עצירה ראשונה, לכיוון המפל הגדול, משאית ענקית סטתה ונכנסה בנו לאורך כל האוטובוס. ראיתי את זה קורה, משכתי את קארינה לכיוון שלי. ישבנו במושב האחורי, חושב ששם ישבו גם המנוחות. לא הכרנו אף אחד. בהתחלה היה שקט, כולם עפו לצד שני והרבה זכוכיות ואז החלו צעקות וראינו את הגברים של הנשים שהיו לכודות, הכסאות היו עליהם".
קארינה, בת 33 שגם נפצעה קל בתאונה, סיפרה: "הייתי בטוחה שאין לי יד, לא הרגשתי אותה. אנשים ניסו לעזור לחלץ ולא הצליחו להיכנס. במיניבוס היו 17 כולם ישראליים, לא הכרנו אף אחד, היינו האחרונים לעלות לאוטובוס". 

אביה של בת ה-38 שנפצעה קשה בתאונה סיפר כי היא נסעה לטיול לרגל יום הנישואים שלה ושל בעלה, ולרגל יום הולדתה: "קיבלתי טלפון מהאח של החתן שלי. הוא אמר לי קרה אסון. אני מרגיש רע, כאבא זה לא פשוט". 

התיירות הישראליות שנהרגו אתמול בתאונה ליד באטומי היו במיניבוס בדרך לטיול במפלים באזור מחונטסטי. הרכב בו נסעו התנגש במשאית. 17 בני אדם נוספים נפצעו.