שחקני הנבחרת חוגגים
צילום: רויטרס

ליגת האומות בכדורגל: ישראל-אלבניה 1:2

וייסמן העלה את הנבחרת ליתרון בדקה ה-46, האלבנים איזנו בדקה ה-88, אך בריבו נעץ את השני בדקה ה-93 • עומר אצילי עלה בדקה ה-77 וספג שריקות בוז
ליאן וילדאו ויואב בורוביץ'
24 בספטמבר 2022
21:29
עודכן ב 23:41

ישראל גברה היום (שבת) על אלבניה 1:2 והעפילה לפלייאוף מוקדמות היורו 2024 ולקבוצת האיכות הבכירה בליגת האומות. מול 27 אלף צופים בבלומפילד, ישראל ניצחה משני שערים במחצית השנייה של החלוצים שון וייסמן (46) ותאי בריבו (90+2). לאלבניה איזן זמנית מיטרו אוזומי (88).

שחקני הנבחרת חוגגים את השני, צילום: רויטרס

בעקבות הניצחון ישראל מעפילה לקבוצת איכות 1 בליגת האומות ולפלייאוף מוקדמות יורו 2024 שייערך בגרמניה. משחקי הפלייאוף (מבין 4 קבוצות עולה אחת) ייערכו במארס 2024, במקרה שישראל לא תעלה אוטומטית ליורו (אליפות אירופה לנבחרות) משלב המוקדמות.

תאי בריבו, כובש שער הניצחון, אמר אחרי המשחק: "אני שמח לעזור לנבחרת לנצח ולעלות דרג, אין יותר מתוק מזה. חיכיתי לרגע הזה ואני שמח שהוא בא. אני מאמין בעצמי תמיד. אנחנו מאושרים. הגשמתי היום אחד מהחלומות שלי, עכשיו צריך להמשיך".

על שריקות הבוז נגד אצילי אמר: "לא הופתענו, ראינו אתמול גם שהיו שלטים. אבל אנחנו לא מתייחסים לזה. זה לא כזה משנה, אנחנו מקצוענים שעושים את העבודה שלנו". גם המאמן אלון חזן התייחס לשריקות ואמר: "אני מאוד רוצה שהקהל יידע להתבגר ולהתגבר על הדברים האלה כדי לתמוך גם באצילי. בסופו של דבר זה יכול להיות השחקן שמכריע את המשחק. הניצחון הוא של כולם".