יפעת פוריאן
צילום: באדיבות המשפחה

יפית פוריאן היא האישה שנרצחה לפי החשד בידי בעלה ברחובות

בכאן חדשות פורסם השבוע כי סימני דקירה אותרו גם על גופו של בעלה. לא ברור אם אלו נגרמו בגלל מאבק עם אשתו, או מניסיון לשים קץ לחייו • חברתה ספדה: "מבקשים ממך סליחה, תשמרי על עצמך למעלה"
הדס גרינברג ונטלי מתוקו
29 בספטמבר 2022
16:14
עודכן ב 17:38

יפית פוריאן היא האישה שנמצאה שלשום (שלישי) ללא רוח חיים בדירה ברחובות שבה פרצה שריפה, כשעליה סימני דקירה. בעלה, כבן 40, נעצר בחשד לרצח. בכאן חדשות פורסם השבוע כי סימני דקירה אותרו גם על גופו של בעלה. על פי החשד, הוא דקר את אשתו בפלג גופה העליון ובצווארה בזמן שהייתה במיטתה ולאחר מכן הצית את חדר השינה ויצא ממנו.


הלווייתה של פוריאן התקיימה הערב בבית העלמין בחולון. יפית, בת ה-30, הותירה אחריה ארבעה ילדים בגילאי שנה עד שבע, שלושה אחים וזוג הורים. חברת ילדות שלה הספידה: "אין מילים נכונות לסיפור שהוא לא נכון. אני לא מאמינה שאין לי עוד הזדמנות לראות אותך אני רוצה לבקש ממך סליחה בשם כולנו מקווה שאת במקום שהוא טוב. נעשה כל מה שאפשר לדאוג למשפחה ולילדים את בן אדם מדהים, תמיד היית. את צדיקה אני אוהבת אותך, תשמרי על עצמך שם למעלה".

אריאל ברוכים, בן דודה של יפית, ספד: "יפית הייתה אישה מקסימה, מלאת שמחת חיים, אימא נהדרת בעלת ערכים ומידות טובות, נקרע עולמנו, השאירה 4 ילדים קטנים. אנחנו אוספים את השברים, האלימות הזו כלפי נשים חייבת להיפסק לא יכול להיות שבכל חג בעל רוצח את אשתו. המדינה חייבת להתערב ולהביא משאבים. אני רוצה להודות לפורום מיכל סלה, אנחנו לא נשתוק ונלחם עד הסוף".

כשהגיעו כוחות ההצלה הוא היה כבר מצב קשה, הן מכוויות והן מדקירות על גופו. לא ברור אם הדקירות נגרמו בעקבות מאבק עם אשתו או מניסיון לשים קץ לחייו. בתם בת ה-3 של בני הזוג פונתה במצב בינוני לבית החולים קפלן בעיר. גבר כבן 63, אביו של הבעל, פונה גם הוא לטיפול רפואי. שכן של בני הזוג סיפר כי "מדובר בזוג נורמטיבי. בחיים לא ראיתי או שמעתי אותם רבים".