אלינה ונעמי
צילום: באדיבות המשפחה

ההרוגות בתאונת הדרכים בגיאורגיה: אלינה אומנסקי ונעמי משה

שתי הישראליות נהרגו בבאטומי לאחר שמשאית התנגשה חזיתית במיניבוס בו נסעו. ישנם עוד 17 ישראלים שנפצעו, חלק חזרו ארצה וחלק מטופלים ברשויות המקומיות בגאורגיה בעזרת תיווך של משרד החוץ
מיכל וסרמן ודניאל אלעזר
28 בספטמבר 2022
07:07
עודכן ב 16:37

נעמי משה, תושבת בת ים בת 58, היא אחת משתי הישראליות שנהרגו בתאונת הדרכים הקטלנית בבאטומי שבגאורגיה, ביום שישי שעבר. משה הותירה אחריה בעל, שני ילדים ושלושה נכדים. הלוויתה צפויה להיערך הערב (רביעי) בבית העלמין בחולון.

 נעמי משה ובעלה, רגעים לפני התאונה הקטלנית (צילום: באדיבות המשפחה)

מוקדם יותר פורסם שמה של ההרוגה השנייה בתאונה, אלינה אומנסקי, תושבת נהריה בת 36. אומנסקי, שעלתה לישראל בשנת 1995, הותירה אחריה בעל, סטאס, תאומים כבני תשע וילדה כבת ארבע. ארונה הגיע אמש לישראל והלוויתה נערכה היום בבית העלמין של נהריה. 

 אלינה ובעלה סטאס (צילום: באדיבות המשפחה) 

סטאס סיפר שהטיסה לגאורגיה הייתה הפתעה לכבוד יום הולדתו ה-40, אותו חגג ביום התאונה הקטלנית: "אנחנו התעסקנו בלחפש איזו מסעדה לערב כדי ללכת לחגוג את יום ההולדת. הרמתי את הראש לרגע ואני קולט את המשאית שבאה מולנו בתוך האוטובוס שלנו. הנהג שלנו הצליח בשנייה האחרונה לסטות ימינה. שמעתי 'בום' ענק. עברו כמה שניות והרגשתי פתאום שאני לא נושם ושיש לי צפצוף באוזניים. לקחתי נשימה ואז ראיתי את הזוועה של החיים שלי. אלינה מתה במקום, אני ניסיתי להציל אותה".

"היא הייתה אישה מדהימה, כל כך אמיתית ונאמנה", ספד בעלה של אלינה והמשיך: "היא הייתה החברה הכי טובה שלי, אמא נהדרת ובת נאמנה". סטאס סיפר: "היא תמיד רצתה לראות את העולם, לצאת ולבלות עם חברים ולהיות עם הילדים - המשפחתיות הייתה חשובה לה מאוד. היא הייתה אישה משכמה ומעלה, קראתי לה וונדרוומן. אני איבדתי חצי נשמה".

בתאונה, בה משאית התנגשה במיניבוס בו נסעו בדרך לטיול במפלים באזור מחונטסטי, נפצעו 17 ישראלים. ארבעה מהם נחתו בארץ לפנות בוקר וארבעה נוספים נחתו בישראל ביום שבת במטוס בשירות חברת הביטוח כלל. ממד"א נמסר כי בין הפצועים אישה כבת 38 במצב קשה, עם פגיעה רב מערכתית, שפונתה לבית החולים שיבא תל השומר. כמו כן, פונה לבית החולים איכילוב בתל אביב גבר בן 62 במצב קל עם חבלה בחזה. לבית החולים רמב"ם בחיפה פונו גבר בן 37 ואישה בת 33 במצב קל עם חבלות בגפיים.