אנג'לינה ג'ולי ובראד פיט, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

אנג'לינה ג'ולי טוענת: "בראד פיט תקף אותי ואת הילדים"

בתביעה נגדית שהגישה אתמול ג'ולי נטען כי בתקרית שהתרחשה במטוס פרטי ב-2016, פיט טלטל אותה, שפך עליה בירה וחנק את אחד מילדיהם • התביעה הוגשה כחלק ממאבק משפטי שבני הזוג לשעבר מנהלים על יקב בוטיק בצרפת שהיה בעבר בבעלותם המשותפת
אלון פרוכטר
05 באוקטובר 2022
18:57

כוכבת הקולנוע אנג'לינה ג'ולי הגישה תביעה נגדית חדשה נגד בעלה לשעבר בראד פיט, כך דיווח אמש (שלישי) עיתון "הניו יורק טיימס". התביעה הוגשה כחלק ממאבקם המשפטי המתמשך של בני הזוג לשעבר על יקב הבוטיק הצרפתי "שאטו מיראוול" שהיה בעבר בבעלות ג'ולי. התביעה שהוגשה אתמול בלוס אנג'לס, מכילה פרטים נוספים על התקרית אלימה לכאורה שהתרחשה בספטמבר 2016 במטוס פרטי.

אנג'לינה ג'ולי ובראד פיט לפני גירושיהם, 2014 (צילום: רויטרס)

ג'ולי הגישה את תביעת הגירושין ימים בודדים לאחר המריבה, שהתרחשה בטיסה מצרפת לקליפורניה, בה נכחו ששת ילדיהם, שגילם נע בין 14 ל-21. על פי "הטיימס", ג'ולי טענה כי פיט האשים אותה שהיא מגלה יותר מדי חיבה לילדים ולאחר מכן החל לצעוק עלה בתא השירותים של המטוס. "פיט תפס בראשה של ג'ולי, טלטל אותה ודחף אותה לקיר השירותים", נכתב במסמכים שהוגשו. עוד נכתב כי בהמשך "פיט חבט בתקרת המטוס מספר רב של פעמים, מה שגרם לג'ולי להימלט מתא השירותים".

כשאחד מילדיהם ניסה להגן על ג'ולי, פיט לכאורה זינק לעברו, בעוד שג'ולי תפסה אותו מאחור בניסיון להגן עליו. בהמשך, פיט "חנק את אחד הילדים וסטר בפניו של אחר", נכתב במסמך. "פיט שפך בירה על ג'ולי, ועל הילדים - בירה ויין אדום". נציג מטעמו של פיט הכחיש הלילה את הטענות בשיחה עם סוכנות הידיעות אי-פי וכינה אותן "אמירות שפוגעות במשפחה".

היכה והתעלל? בראד פיט בפסטיבל הסרטים בוונציה, בחודש שעבר (צילום: רויטרס)

כאמור התביעה הנגדית הוגשה ברקע המאבק המשפטי של בני הזוג לשעבר בעניין בעלותם על היקב הצרפתי. פיט הגיש תביעה בעניין מוקדם יותר השנה, והאשים את ג'ולי בהפרת הזכויות החוזיות שלו, כשמכרה את חלקה לחברת Tenute del Mondo, חטיבת היין של קבוצת "סטולי". על פי הדיווחים, עורכי הדין של ג'ולי טענו בתביעה הנגדית שהוגשה אתמול, כי רצתה למכור את חלקה ביקב כי לא רצתה להיות מקושרת למותג משקאות, נוכח "התמכרותו לאלכוהול של פיט". מאז שנפרדו, פיט דיבר בפתיחות בריאיונות שונים על תהליך הגמילה שעבר.

המשא ומתן בין עורכי הדין של ג'ולי ושל פיט בעניין מכירת חלקה של פיט התפוצץ בעקבות דרישתו שתחתום על "הסכם סודיות שהיה אוסר עליה לדבר מחוץ לבית המשפט על ההתעללות הפיזית והנפשית שנהג בה ובילדיהם", נטען במסמכים. "ג'ולי עשתה מאמצים רבים כדי לנסות להגן על ילדיהם מלעבור שוב את הכאב שפיט גרם למשפחה" נכתב בתביעה הנגדית, "אך כשפיט הגיש תביעה משלו כדי להשיג מחדש את שליטה בחייה הכלכליים של ג'ולי ולחייבה להצטרף אליו כשותפה עסקית, פיט אילץ את ג'ולי להגן על עצמה בפומבי בעניין הזה לראשונה".

מימין לשמאל: נוקס, פאקס, ויויאן, ג'ולי, זהרה ושיילו, בשנה שעברה (צילום: גטי אימג'ס)

בעבר דווח כי ג'ולי הגישה את תביעת הגירושין מפיט ימים ספורים לאחר שהדרמה במטוס הפרטי התרחשה לכאורה. פיט הואשם אז שהיכה את בנם מדוקס, שהיה בן 15. לאחר שהאירוע נחקר על ידי ה-FBI והרשויות לרווחת הילד, הוחלט לבטל את האישומים נגד פיט.

ג'ולי ופיט היו נשואים בשנים 2014 עד 2016 וגירושיהם הפכו רשמיים ב-2019. לבני הזוג, שניהלו מערכת יחסים קרוב לתשע שנים לפני נישואיהם, שישה ילדים - מדוקס (21) שג'ולי אימצה בשנת 2002 בקמבודיה, זהרה (17) שג'ולי אימצה ב-2005 באתיופיה, שיילו (16) בתם המשותפת הראשונה, פאקס (18) שהזוג אימץ בוייטנאם והתאומים ויויאן ונוקס (12) שהזוג הביא יחד לעולם.