רה"מ לפיד בטקס הזיכרון לחללי מלחמת יום הכיפורים

ראש הממשלה יאיר לפיד בטקס האזכרה לחללי מלחמת יום כיפור: "עלינו לוודא שאנחנו לא שבויים בקונספציות"

נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר בטקס: "מדינת ישראל צריכה ומחויבת להיות ערוכה ומוכנה תמיד לכול תרחיש ולא לשקוט אף פעם על זרי הדפנה". שר הביטחון גנץ: "אנו ערוכים להגן על התשתיות שלנו. אם חיזבאללה יפגע בהן הוא ולבנון ישלמו מחיר יקר מאוד. אנו לא ששים אלי קרב אך אנו מוכנים לו"
זאב קם
06 באוקטובר 2022
11:00

בבית העלמין הצבאי בהר הרצל נערך היום (חמישי) טקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת יום הכיפורים, במלאת 49 שנים למלחמה. בטקס נאמו נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש הממשלה יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ.

הנשיא הרצוג אמר בנאומו בטקס: ״מדינת ישראל צריכה ומחויבת להיות ערוכה ומוכנה תמיד - לכול תרחיש ולכול מערכה; לא להתעלם מחשרת ענני מלחמה ומסימנים מעידים ולא לשקוט אף פעם על זרי הדפנה. תמיד נגן על עצמנו בעצמנו, בכל דרך, בכל זמן, בכל מקום. בעוצמה, בנחישות, באמונה בצדקת הדרך״.

אחריו נאם ראש הממשלה יאיר לפיד: "את חשבון הנפש שעורך כל יהודי ביום כיפור, המנהיגים חייבים לערוך ביתר שאת. עלינו לוודא שעינינו פקוחות לכל סכנה, שאנחנו לא שבויים בקונספציות שמסכנות אותנו, שאנחנו לא מחמיצים הזדמנויות לשלום ולא מתעלמים מאזהרות לגבי מלחמה". 

"מותר לנו – אפילו רצוי – להתווכח על השאלה מהי האיסטרטגיה הנכונה למדינת ישראל, איך נוכל למנוע את המלחמה הבאה, אבל אסור לנו לשכוח שאוייבינו לא וויתרו מעולם על השאיפה להשמיד אותנו. בכל שנה שעוברת, חובה עלינו להיות חכמים יותר, וחזקים יותר. בעיקר חובה עלינו לזכור שאנחנו פה ביחד, משפחה ישראלית אחת", הוסיף ראש הממשלה.

שר הביטחון בני גנץ התייחס בנאומו להסכם עם לבנון: "הסכם על הגבול הימי יפגע באינטרסים של איראן – אנחנו ערוכים להגן על התשתיות שלנו ועל ריבונותנו. אם חיזבאללה יבקש לפגוע בהן – יהיה לכך מחיר צבאי כבד למדינת לבנון".