הדר מוכתר קראה לאיחוד רשימות שמתחת לאחוז החסימה

תציל קולות? הפיתרון של הדר מוכתר לשובר שיוויון בין הגושים

יו"ר "צעירים בוערים" מצאה תשובה לפלונטר הפוליטי וקראה לאיחוד של מפלגות שלא חוצות בסקרי המנדטים את אחוז החסימה. מוכתר הגדירה את המהלך כמה "שיוביל, ככל הנראה, לשינוי התיקו הגושי". אז האם ההצעה שלה בכלל אפשרית?
יערה שפירא
06 באוקטובר 2022
18:18

ככל שמערכת הבחירות מתקרבת לסיומה, גוברים גם הקולות שקוראים לרשימות הקטנות, שנמצאות מתחת לאחוז החסימה בסקרי המנדטים לפרוש. אחת מהרשימות היא רשימתה של יו"ר "צעירים בוערים", הדר מוכתר, שעוררה בחודשים האחרונים כמה סערות.  יו"ר הרשימה ערכה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים, במהלכה קראה למפלגות נוספות להתאחד. זאת, למרות שמועד הגשת הרשימות לכנסת כבר עבר לפני כמה שבועות.

"אני פונה מכאן לאביר קארה ולירון זליכה", אמרה מוכתר, "בואו נשב עוד היום, נאחד כוחות, כי ביחד אנחנו בטוח עוברים את אחוז החסימה. אני מתחייבת שבמסגרת הריצה המשותפת - אביר קארה יהיה שר הכלכלה, וירון זליכה שר האוצר, אני אפילו מוכנה לוותר על התפקיד שלי".

הדר מוכתר וסערת הדירה: הריאיון שהתפוצץ בכאן חדשות

כאמור, המועד הסופי להגשת הרשימות לכנסת בבחירות 2022 כבר עבר, ולכן שיתוף פעולה בין מפלגות ייתכן רק בכפוף לפרישה של אחת מהן בתמורה להבטחת תפקידי שר.

לפני מסיבת העיתונאים מפלגת "צעירים בוערים" והדר מוכתר ציינו כי ההצהרה "תוביל, ככל הנראה, לשינוי התיקו הגושי ולהקמת ממשלה יציבה, בה יש לישראל את הכלים להתמודדות עם יוקר המחייה".