-

בן 27 נפצע קשה לאחר שסיגריה אלקטרונית התלקחה בפיו

הסיגריה התנפצה בפיו של רז בן גל והוא פונה לבית החולים סורוקה. אימו סיפרה לכאן חדשות: "זה התפוצץ פתאום, בלי התרעה מוקדמת. נגרמו לו נזקים בלסת וכוויות"
איציק זוארץ, נוב ראובני ואסף פוזיילוב
12 באוקטובר 2022
10:06
עודכן ב 13:15

רז בו גל, תושב גדרה בן 27, אושפז היום (רביעי) במצב קשה בבית החולים סורוקה בבאר שבע לאחר שסיגריה אלטרונית התלקחה והתנפצה בפיו. הדבר אירע בזמן ששהה במרוץ מכוניות ברחוב הפטיש בעיר. 

ליאת, אימו של רז, סיפרה לכאן חדשות: "זה התפוצץ פתאום, בלי התרעה מוקדמת. נגרמו לו נזקים בלסת וכוויות. אני מציעה לצעירים לשקול אם להשתמש בסיגריה כזו, אם זה הנזק שנגרם אנשים יכולים לקפח את החיים שלהם". 

פרמדיקית מגן דוד אדום עטרה מיימון וחובש בכיר אלחי אלבז, סיפרו: "הזיעקו אותנו לגבר ששכב על שביל סמוך לכביש, הוא היה בהכרה מלאה וסבל מכוויה בחזה ודימום בפנים. אנשים במקום סיפרו לנו שהוא נפצע מסיגריה אלקטרונית שהתלקחה והתפוצצה".

ביוני הורה מנהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, לחברת הסיגריות האלקטרוניות "ג'ול" להפסיק למכור את מוצריה. ההחלטה היא חלק ממסע רגולציה שמטרתו להבטיח שהסיגריות האלקטרוניות "מתאימות להגנה על בריאות הציבור". בהצהרה מטעם ה-FDA נכתב: "מחויבים להבטיח שכל מוצרי הסיגריות האלקטרוניות ומוצרים המכילים ניקוטין המשווקים לצרכנים עומדים בתקני בריאות הציבור". 

 

תגיות:
גדרה