אמבפה ונאסר אל חלאיפי
צילום מסך

תחקיר: פ.ס.ז' הפעילה בוטים נגד הכוכבים שלה

פרסום בצרפת מעלה כי הקבוצה שכרה חברה חיצונית שעסקה בהפצה של חומרים שליליים נגד קיליאן אמבפה ואחרים. במועדון מכחישים בתוקף
סוכנויות הידיעות
12 באוקטובר 2022
19:17

האם פ.ס.ז', קבוצת הכדורגל העשירה בעולם, הפעילה "צבא של בוטים" שצייצו מסרים ברחבי הרשת נגד הכוכבים שלה עצמה? כך לפחות נטען בתחקיר של Mediapart.שפורסם בצרפת. מן התחקיר עולה כי אחד היעדים המרכזיים של "צבא הבוטים" הפריזאי, שהופעל על ידי חברה חיצונית, הוא קיליאן אמבפה.

כך למשל, במאי 2019 כשהופיעו לראשונה שמועות על כך שאמבפה מועמד לעבור לריאל מדריד, אחד החשבונות שזוהה כבוט איחל לאמבפה המשך קריירה מוצלחת אך הוסיף כי כעת עליו "לעבוד בשקט". אותו החשבון ביקר בחריפות את אמבפה לאחר שנבחר לאחר מכן לשחקן העונה בליג 1, הליגה הצרפתית הבכירה.

יש לציין כי במועדון הפריזאי, הנמצא בבעלות קטרית, הכחישו לחלוטין כי הפעילו בוטים ומסרו בתגובה רשמית: "מעולם לא התקשרנו עם חברה חיצונית במטרה להסב נזק תדמיתי לאדם או גוף כלשהו".

פרסום התחקיר מגיע על רקע ידיעות על כך שאמבפה מעוניין לעזוב את המועדון בחלון ההעברות הקרוב. זאת כיוון שהוא חש שהמועדון לא עמד בשורת התחייבויות כלפיו שסוכמו בעת חידוש החוזה בין הצדדים בקיץ האחרון.