הנבחרת הישראלית
צילום: איגוד הג'ודו

אליפות העולם בג'ודו: נבחרת ישראל זכתה בארד

ישראל ניצחה את הולנד 2-4 בקרב על המדליה. יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, לכאן רשת ב: "הוכחנו שאנחנו קבוצה חזקה. כל מי שביקר - שיאכל את הכובע"
ליאן וילדאו ויואב בורוביץ'
13 באוקטובר 2022
12:14
עודכן ב 16:33

נבחרת ישראל בג'ודו זכתה היום (חמישי) במדליית ארד קבוצתית באליפות העולם בטשקנט. ישראל ניצחה את הולנד 2-4 בקרב על המדליה. בקרב המכריע ניצחה מאיה גושן, ובקרבות שקדמו לו ניצחו תמנע נלסון-לוי, רז הרשקו ועידו לוין. פיטר פלצ'יק וגיא גורביץ' הפסידו. שר התרבות והספורט, חילי טרופר, בירך את חברי הנבחרת, המאמנים והאיגוד. בהודעה שפרסם כתב "גאים בכם על ההישג".

 חברי הנבחרת לאחר הזכייה (צילום: איגוד הג'ודו)

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, אמר לאחר הזכייה בריאיון לליאן וילדאו בתוכנית כאן ספורט בכאן רשת ב: "הוכחנו שאנחנו קבוצה חזקה. חמישה ספורטאים שמתחרים על מדליה - זה לא קרה אף פעם. שיאכל את הכובע כל מי שביקר ולא הבין בכלל את המשמעות של שבעת הימים שעברנו". 

האזינו לריאיון עם משה פונטי בכאן רשת ב

ברבע הגמר ניצחה הנבחרת את קוריאה הדרומית 3-4 ועלתה לחצי הגמר נגד צרפת. בתום שישה קרבות היתה התוצאה 3-3 אחרי שגושן, מוקי ופלצ'יק ניצחו, לעומת הפסדים של לוין, הרשקו ונלסון-לוי הפסידו. בקרב המכריע, שנקבע בהגרלה, ניצחה רז הרשקו את קים הקוריאנית והעלתה את ישראל לחצי הגמר. מוקדם יותר היום, ברבע הגמר, גברה ישראל על אוזבקיסטן 4-2.

הקרבות  נערכים בשיטה של 6 קבוצות משקל - כשמתחרים בקרבות אישיים שלושה ג'ודאים ושלוש ג'ודאיות.