רובי קולטריין, ארכיון
צילום: רויטרס

כוכב "הארי פוטר" רובי קולטריין הלך לעולמו בגיל 72

קולטריין גילם את האגריד בסדרת הסרטים והשתתף בעשרות תוכניות טלוויזיה • יוצרת הסדרה ג'יי קיי רולינג: "היה כישרון מדהים וחד פעמי. התמזל מזלי להכיר אותו, לעבוד איתו ולצחוק איתו"
אלון פרוכטר
14 באוקטובר 2022
20:27

השחקן הסקוטי רובי קולטריין, שגילם את דמותו של האגריד בסדרת סרטי "הארי פוטר", הלך לעולמו היום (שישי) בגיל 72. בהודעה שפרסמה הסוכנת שלו, בלינדה רייט, נמסר כי קולטריין מת בבית חולים סמוך לעיר פאלקירק שבסקוטלנד.

"לעולם לא אזכה להכיר שוב מישהו כמו רובי", ספדה לו הלילה סופרת "הארי פוטר" ג'יי קיי רולינג. "הוא היה כישרון מדהים, חד פעמי והיה לי מזל גדול להכיר אותו, לעבוד איתו ולצחוק איתו. אני שולחת את אהבתי ותנחומיי העמוקים למשפחתו, ויותר מכל לילדיו".

קולטריין נולד בשם אנתוני מקמילן ברות'רגלן בשנת 1950. כשהיה בן 20 אימץ את השם קולטריין, בהשראת המוזיקאי ג'ון קולטריין, אז החל להופיע בהצגות תיאטרון ובמועדוני סטנדאפ. את פריצת הדרך שלו עשה בשנת 1981 כשהופיע עם חבורת "קומיק סטריפ" בערוץ 4 הבריטי.

בשנות ה-90 זכה להצלחה כשכיכב בתפקיד הראשי בסדרת הטלוויזיה הבריטית "המפצח" ברשת ITV. על תפקידו זכה בשלושה פרסי באפט"א ברציפות, בשנים 1996-1994. במקביל השתתף בשניים מסרטי ג'יימס בונד  -"גולדן איי" ו"העולם אינו מספיק", שם גילם את דמותו של ולנטין דמיטרוביץ' זוקובסקי.

את הדמות המזוהה איתו מכול, רובאוס האגריד, גילם בשמונת סרטי "הארי פוטר" בשנים 2011-2001. בתפקיד, האגריד הוא שומר הקרקעות ואחד מחבריו הטובים של פוטר. מוקדם יותר השנה השתתף קולטריין בספיישל האיחוד "הארי פוטר: בחזרה להוגוורטס" לציון 20 שנה לעליית סדרת הסרטים.

קולטריין הניח אחריו אחות, שני ילדים - ספנסר ואליס ואת פרודתו רונה ג'מל.