ניימאר במשפט בברצלונה
צילום: רויטרס

המשפט של ניימאר החל: התביעה דורשת מאסר וקנס גדול

שחקן הכדורגל הואשם בהונאה ובשחיתות כשעבר ב-2013 מקבוצת הכדורגל סנטוס לברצלונה • התביעה מבקשת שנתיים מאסר וקנס של 10 מיליון אירו
מערכת כאן חדשות
17 באוקטובר 2022
14:19

הדיון הראשון במשפטו של שחקן הכדורגל ניימאר החל היום (שני) בבית המשפט בברצלונה, ספרד. הכוכב הברזילאי מואשם בהונאה ובשחיתות הקשורות בהעברתו מקבוצת הכדורגל הברזילאית סנטוס, לקבוצת הכדורגל הספרדית ברצלונה, כשהיה בן 21 בשנת 2013.

התובעים הספרדים ביקשו להטיל על ניימאר שנתיים מאסר בפועל וקנס של 10 מיליון אירו. בנוסף התובעים דורשים חמש שנות מאסר לנשיא ברצלונה לשעבר, סנדרו רוסל וקנס של 8.4 מיליון אירו למועדון. הדיון מתמקד במקרה של חברת ההשקעות הברזילאית DIS שהחזיקה ב-40% מהזכויות של ניימאר כשהיה בסנטוס, שטוענת כי הפסידה על הקיצוץ הראוי מהעברה ושווי העסקה לא הוערך.


ניימאר לצד אביו במשפט בברצלונה. (צילום: רויטרס)

יחד עם ניימאר הנאשמים הם גם הוריו ונציגי שני המועדונים. עורך דינו של ניימאר פאולו נאסר אמר במסיבת עיתונאים ביום חמישי האחרון כי "העלות האמיתית של העסקה בין סנטוס לברצלונה הייתה 82 מיליון אירו, ורק 17 מיליון הופיעו כהעברה רשמית". לדבריו השחקן לא נמכר לההצעה הגבוהה ביותר. 

אתמול, ניימאר שיחק במדי קבוצת הכדורגל פריז סן-ז'רמן וכבש שער בליגה הצרפתית במשחק מרכזי מול מארסיי. בחודש הבא השחקן צפוי לעלות על מדי נבחרת ברזיל במונדיאל בקטאר, כשהוא מדורג מקום שני בטבלת הכובשים הגדולים ביותר בהיסטוריה של נבחרת ברזיל.