אירוע התקיפה

החייל החשוד בתקיפת המג"ד בחווארה שוחרר למעצר בית

החייל, תושב השומרון, נעצר בחשד למעורבות בתקיפה בגז של מפקד גדוד 202 בצנחנים ולוחמים נוספים בחווארה. החייל טען בחקירתו: "חזרתי מהבסיס בנגב והייתי בדרך הביתה, הכביש בחווארה היה חסום. לקחתי טרמפ כמה פעילים - לא תקפתי"
כרמל דנגור
21 באוקטובר 2022
12:32

חייל צה"ל תושב השומרון, שנחשד במעורבות בתקיפת החיילים בכפר חווארה, שוחרר היום (שישי) למעצר בית בן חמישה ימים, בניגוד לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים נוספים. מעצרו הוארך תחילה ביום - על אף שהמשטרה ביקשה חמישה ימי מעצר. 

"בית המשפט לא מתרשם מסיפורים, אלא מסרטונים המעידים כאלף עדיף שלא הייתה שום אלימות, ודאי לא מהלקוח שאני מייצג, שמשרת בסדיר ונתקל במקרה במחסום בדרך מהבסיס הביתה", הגיב עו"ד רועי אטיאס המייצג את החייל. "חבל מאוד שהיה עצור 48 שעות על לא עוול בכפו".

בהודעת צה"ל נמסר כי הכוח שהותקף פעל בנקודה כדי לפזר הפרת סדר במהלכה עשרות מתיישבים יידו אבנים לעבר רכבים פלסטיניים. לאחר שתקפו את מפקד גדוד 202 של הצנחנים ולוחם בגדוד, המתיישבים ריססו בגז שני לוחמים נוספים בצומת תפוח.

כפי שפורסם אמש בחדשות הערב בכאן 11, החייל אמר בחקירתו כי הדבר אירע כשהיה בדרכו חזרה מהבסיס בו הוא משרת בנגב לביתו, הסמוך למקום התקיפה. לדבריו, כשהגיע לאותו הקטע בכביש, כזה שלטענתו הוא חייב לעבור בו בדרכו הביתה, וראה שהוא חסום הוא ירד מהרכב, והחיילים דחפו אותו בחזרה לתוכו. לאחר מכן, לטענתו, הסיע כמה מהפעילים ששהו במקום.