תמונת המחבל משועפאט בהר הבית, היום
צילום מסך

מוסלמים תלו את תמונת המחבל משועפאט בהר הבית

המשטרה עיכבה לחקירה 4 תושבי מזרח ירושלים בני 16 ו-17 בחשד לתליית השלטים • דיווחים פלסטיניים: הרוג ופצועים בעימותים בג'נין • גם הלילה: הפרות סדר במזרח ירושלים
נורית יוחנן, ורד פלמן וסולימאן מסוודה
21 באוקטובר 2022
07:32
עודכן ב 15:59

המשטרה עיכבה היום (שישי) לחקירה ארבעה נערים בני 16 ו-17, תושבי מזרח ירושלים, בחשד לתליית שלטים ברחבת הר הבית עם תמונתו של המחבל עודאי תמימי שביצע את הפיגוע בשועפאט בו נפלה סמלת נועה לזר, וחוסל שלשום במעלה אדומים. מלבדו נתלו ברחבה שלטים עם תמונתו של המחבל איבראהים א-נאבולסי שחוסל בחילופי אש עם צה"ל בשכם לפני כחודשיים ושל עבד אל-רחמן סבח ומוחמד אל-עזיזי שנהרגו בעימותים עם ישראל בשבועות האחרונים. המשטרה הסירה את השלטים.

בתוך כך, הלילה דיווח משרד הבריאות הפלסטיני על הרוג ושלושה פצועים מירי כוחות הביטחון בעימותים שהתפתחו עם מתפרעים בג'נין. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו על עימותים בין חמושים לכוחות בעיר. בין השאר דווח כי מטענים מאולתרים נזרקו לעבר הכוחות ובוצע לעברם ירי.


מקורות פלסטיניים דיווחו כי ההרוג הוא סלאח אל-בריכי, בן 19. בתיעוד לאחר מותו, גופתו נראית עטופה בדגל הג'יהאד האסלאמי. כמו כן, דווח כי גילח את ראשו לאחרונה מתוך הזדהות עם עודאי תמימי, המחבל שביצע את הפיגוע בשועפאט, וחוסל תוך פיגוע בכניסה למעלה אדומים.

מצה"ל נמסר כי ארבעה מבוקשים נעצרו הלילה בכמה מוקדים ביהודה ושומרון. בפעילות מעצר מבוקש בג'נין חמושים השליכו מטענים וירו לעבר הכוחות, שהגיבו בירי. עוד נמסר כי זוהו פגיעות, ואין נפגעים ישראלים.

באזור ירושלים נמשכו הפרות סדר והתפרעויות של פלסטינים. בסילוואן תושבים ערבים ירו זיקוקין לעבר כוחות הביטחון. בכביש עטרות נפצע קל נהג אוטובוס מאבנים. באוטובוס לא היו נוסעים. נגרם לו נזק קל. המשטרה עצרה תושב בית חנינא שזרק אבנים על כלי רכב בדרך עוזי נרקיס ותושב אום טובא שהיה מעורב ביידוי אבנים. לעבר שוטרים.