זארה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

עד כמה החרם הערבי יזיק לענקית ההלבשה זארה?

היועצת האסטרטגית שרון ישראל בריאיון ליאיר ויינרב בכאן רשת ב | האזינו
צבע הכסף עם יאיר ויינרב
23 באוקטובר 2022
16:53
עודכן ב 21:51

לאור הקריאות להחרים את "זארה" בחברה הערבית, יאיר ויינרב שוחח היום (ראשון) עם שרון ישראל, יועצת אסטרטגית בחברת השיווק "אקסטרה מייל" בתוכנית צבע הכסף בכאן רשת ב. לטענתה, קודם כל יש להפריד בין הצרכנים לעובדים. "בצד הצרכני אני חוששת שזה לא ישפיע יותר מדי, כי אנחנו במדינה לא חזקים בחרם צרכנים דרמטי, יותר חזקים מאחורי המקלדת".

האזינו לריאיון המלא עם שרון ישראל בכאן רשת ב

בצד העובדים, היא מאמינה שדווקא יהיה שינוי, ומייחסת זאת לדור העובדים. "רוב העובדים משתייכים לדור ה-Z, ואלו אנשים שהערכים יותר מרכזיים בחייהם, הם בוחרים מקום עבודה לפי דברים שמייצגים אותם". והוסיפה כי גם אם לא יתפטרו, הם עשויים להראות פחות מחוייבות לעסק.

עוד התייחסה ישראל לתפיסת הערכים במותגים היום. "כשאנחנו בוחרים ארגון יש התמקדות בערכים, לא פוליטיקה. זה תורם לצרכן לקנות ולעובד לעבוד", אמרה. בנוגע לדרישות של חברה מזכיין, ציינה כי בעלי מותג יכול לדרוש התנהלות מסויימת, אפילו ברמת הפוסטים ברשתות.

עוד הוסיפה, "יש חברות גלובליות ישראליות שעובדות מול אנשים בירדן/מצרים/טורקיה. הרגישות גבוהה ויש הרבה פוליטיקלי קורקט, אפילו מוגזם. אחרי המרמרה היו בעיות עם לקוח מטורקיה. צריך לפתוח את זה ולומר - למרות המצב צריך להמשיך, לא הגיוני להתעלם מזה".

בהשוואה למקרה בן אנד ג'ריס אמרה כי לדעתה אין פה דימיון. למנהל עסקה מותר להביע עמדה פומבית. עדיף שיזהר עם מה שהוא עושה בביתו, כי יש לזה השלכות אבל הוא לא מוביל מהלך פוליטי. במקרה הזה הייתה חברה שקחה את ההחלטה הזו.