סמוטריץ'

הקלטות סמוטריץ': "מתנצל בפני נתניהו"

יו"ר הציונות הדתית מגיב באולפן להקלטות שנחשפו בכאן חדשות • גנץ מגיב להקלטות סמוטריץ' בכאן רשת ב: "שמעתי את נתניהו משקר במו אוזניי" • ח"כ בן גביר: גורמים בליכוד מנצלים את ההקלטה כדי לנהל קמפיין באולפנים
חדשות הערב עם מיכל רבינוביץ'
24 באוקטובר 2022
17:23
עודכן ב 20:07

הקלטות סמוטריץ': מה באמת חושב יו"ר הציונות הדתית על נתניהו?

הקלטות סמוטריץ': יו"ר הציונות הדתית התנצל הערב (שני) בפני ראש האופוזיציה בנימין נתניהו בעקבות חשיפת ההקלטות בחדשות הערב אמש, בהן קרא לנתניהו "שקרן בן שקרן" ותקף אותו. "מדובר בשיחה סגורה ישנה מאוד, אדם קטן הדליף את זה לעיתונאי. מנסים לפגוע ולסכסך. אני מתנצל בפני נתניהו, אמרתי דברים שלא צריך לומר. למדתי לקח", אמר סמוטריץ' בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11.

צפו בריאיון המלא עם יו"ר הציונות הדתית בחדשות הערב בכאן 11

בתוך כך, התייחס היום שר הביטחון בני גנץ להקלטות ואמר בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב: "שמעתי את נתניהו משקר במו אוזניי כשאמר שאני מספק מסוקים לרשות הפלסטינית". גנץ הוסיף - "נתניהו משקר ומסלף. יש לי הערכה בסיסית לנתניהו, אך בסיטואציה הקיימת - הקמנו אחרי שלוש מערכות בחירות ממשלה ולא העברנו תקציב". גנץ הוסיף כי עד דקות לפני פיזור הכנסת ה-23 הוצע לו להיות ראש ממשלה והוסיף "אני לא עושה איתו יותר עסקים".

גם חבר הכנסת איתמר בן גביר מרשימת הציונות הדתית התייחס להקלטות של יו"ר רשימתו. "אני לא שומע אותו בשיחות פרטיות מדבר בצורה כזאת, כשדיברתי איתו הוא הסביר שמדובר בהקלטה ישנה", אמר חבר הכנסת בן-גביר בריאיון למאיה ראכלין בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11. "בצלאל הבהיר הבהרה בנושא וטוב שכך".

באשר לדברים שנאמרו בהקלטה בעניין הקמת ממשלה הנשענת על רע"ם, אמר בן-גביר כי "גם בצלאל וגם אני נעמדנו על הרגליים האחוריות כדי שלא יהיה שום שיתוף פעולה של שום גורם בליכוד עם רע"ם". עם זאת, בן-גביר הוסיף כי הוא "מצר על כך שיש גורמים בליכוד שמנצלים את ההקלטה כדי לעשות קמפיין באולפנים".

בהקלטות שפרסם אמש כתב כאן חדשות מיכאל שמש, נשמע יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', מכנה את ראש האופוזיציה נתניהו "שקרן בן שקרן" ואומר שנתניהו "רצה באבי-אביו ללכת עם רע"ם". בהקלטה משיחה על הניסיון של הליכוד להקים ממשלה עם רע"ם, נשמע סמוטריץ' אומר "אני היחידי שעמדתי בפרץ. הייתי מרוויח שני מנדטים. לי חשוב לקבע תודעה שבימין זה טאבו".

בתגובה לדברים נמסר מח"כ בצלאל סמוטריץ' כי "יו"ר הציונות הדתית ונתניהו עובדים בשיתוף פעולה מלא ויחד הובילו בהצלחה את המאבק להפלת הממשלה הרעה של לפיד-בנט עם האחים המוסלמים. לא מפתיע שיש מי שבוחר בעיתוי זה לנסות לתקוע טריז בתוך המחנה הלאומי".

הבוקר פרסם ראש האופוזיציה נתניהו סרטון בו אמר כי הוא "מוחל לסמוטריץ׳ על דברי הבלע שלו". "אנחנו חייבים להפסיק לירות בתוך הנגמ״ש. אם בן גביר וסמוטריץ׳ יקבלו מנדט אחד יותר או פחות זה לא משנה כלום, כי הם בכל מקרה יהיו שרים בממשלה שלנו", הוסיף.