עאידה תומא סלימאן

חה"כ תומא סלימאן עוררה סערה: פעילי "גוב האריות" -"שהידים"

חברת הכנסת מחד"ש-תע"ל פרסמה פוסט ברשתות על מחבלי ההתארגנות - וספגה אש. בן גביר הגיב: "לכל מי שמתבטא ככה צריך לקנות כרטיסי טיסה לסוריה"
סולימאן מסוודה
25 באוקטובר 2022
18:25

ח״כ עאידה תומא סלימאן פרסמה היום (שלישי) שעורר סערה, לאחר שקראה למחבלי "גוב האריות", שחוסלו הלילה בשכם "שהידים", כהגדרתה. בפוסט שלה, אליו צירפה תמונות של הלוויות פעילי הקבוצת הטרור, כתבה: ״שכם נפרדת היום מהשהידים שלנו. עמנו הפלסטיני נפרד מהשהידים שלו. ככל שהכיבוש מגביר את פשעיו - ההתנגדות גוברת. שיעור בסיסי בהיסטוריית העמים״.

מוקדם יותר, ברשימתה חד״ש-תע״ל פרסמו גינוי חריף נגד פעילות כוחות הביטחון בשכם. "אנו מגנים את פשע הכיבוש הנתעב בשכם שהוביל למותם של חמישה צעירים והוצאתו להורג של צעיר נוסף בצפון רמאללה", נמסר בהודעת הרשימה. "ממשלת לפיד הולכת בעקבות אלו שקדמו לה ואף מסלימה את מלחמת הדמים חסרת המעצורים נגד העם הפלסטיני״.

חבר הכנסת איתמר בן גביר מהציונות הדתית הגיב לדבריה של סולימאן בתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב, ואמר כי יש לשלוח חברי כנסת כאלה לסוריה. "אני בכנסת ראיתי התנהלות אחרת עם תומא סלימאן, הסתחבקות. יש מי שלא. כשרואים אותי עוברים לצד השני. הם יודעים שאני מאמין ופועל שמי שאומר שהידים לרוצחי יהודים לא צריך להיות בכנסת ולא במדינת ישראל. לכולם כרטיסי טיסה לסוריה. במדינה נורמלית לא היו משאירים אותם", אמר בן גביר. 

בארגון "צלמו" פנו ליועמ"שית בדרישה לחקור את חה"כ תומא סולימן, בחשד לעבירה על חוק הטרור האוסר על גילוי הזדהות ותמיכה עם עושי מעשי טרור ומעשי טרור. שי גליק, מנכ"ל הארגון, התייחס לדבריה של הח"כית: "הטירוף הזה שחבר פרלמנט ישראלי תומך במחבלים הינו הזייה בהכשר ובגלל בג"ץ. יחד עם זאת, הדבר מחייב את היועמ"שית להעמיד לדין כל תומך טרור, גם אם הוא במקרה ח"כ".