פעילות ביהודה ושומרון, השבוע
צילום: דובר צה"ל

פרסום ראשון: מערכת הביטחון עיכבה לחקירה שני קצינים במנגנוני הביטחון הפלסטיניים

הקצינים נחקרו בשטח בידי גורמי הביטחון • מעצר של אנשי מנגנונים פלסטיניים או חקירתם, הוא דבר חריג שבמערכת הביטחון בישראל נמנעים מלעשות
אליאור לוי
26 באוקטובר 2022
13:02

פרסום ראשון: גורמים פלסטיניים רשמיים אמרו לכאן חדשות כי במבצע מעצרים של מערכת הביטחון שהתרחש הלילה (רביעי) בכפר ג'בע שבצפון השומרון, עוכבו לחקירה שני קצינים במנגנוני הביטחון הפלסטינים. כך פורסם היום בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

על פי הפרסום, העצורים לא נעצרו בידי כוחות הביטחון, אולם גורמים אחרים שסובבים אותם כן נעצרו. הקצינים, פרחאת עלאונה ועיסאם עלאונה, נחקרו בשטח בידי גורמי הביטחון. טרם עזיבת הכוחות, קיבל עלאונה צו הגעה עצמאית לחקירה במערכת הביטחון. יש להזכיר כי מעצר של אנשי מנגנונים פלסטיניים או חקירתם, הינם דבר חריג ולא שכיח שבמערכת הביטחון הישראלית נמנעים מלעשות, אלא אם מתעורר צורך דחוף לכך.

בגוב האריות | האזינו להסכת "עוד יום"

בתוך כך, הבוקר עצרו כוחות הביטחון שלושה מבוקשים בשכם מקבוצת גוב האריות. בין העצורים מוחמד נבולסי, אחיו של המבוקש איברהים נבולסי שחוסל בידי כוחות הביטחון לפני כחודש וחצי. מבוקש אחר שנעצר חשוד במעורבות בפיגוע ירי אל רכב חולף בחווארה לפני יותר מחודש. בסך הכול עצרו כוחות הביטחון הלילה ביהודה ושומרון 18 מבוקשים.