עטיפת הספר
צילום: הוצאת הספרים "פינגווין"

"הסיפור שלו": האוטוביוגרפיה של הנסיך הארי תצא בשנה הבאה

ההוצאה לאור הודיעה שהאוטוביוגרפיה, שמרתיעה את משפחת המלוכה, תצא בינואר 2023: "יושר אמיתי ובלתי נתפס"
עמיחי שטיין
27 באוקטובר 2022
13:47

ההוצאה לאור פינגווין הודיעה היום (חמישי) שלאחר דחיות רבות, ספר הזיכרונות של הנסיך הארי, "ספייר" (לחוס/מיותר) ייצא ב-10 בינואר בשנת 2023. הספר עלול להיות נפיץ עבור בית המלוכה הבריטי, ועליו אמרה ההוצאה לאור: "הוא סוף סוף מספר את הסיפור שלו".

בהקדמה לספר נכתב כי "עם היושר האמיתי והבלתי נרתע שלו, הספר ספייר הוא פרסום שנחשב לציון דרך מלא בתובנה, תגליות פרסומים, בחינה עצמית של האישיות וחוכמה שהושגה בדרך הקשה על הכוח הנצחי של אהבה ואבל". עוד בהקדמת הספר הנסיך הארי חולק על מסע אישי ומרגש להפליא מטראומה לריפוי. "כזה שמדבר על כוחה של אהבה ויעורר השראה ויעודד מיליוני אנשים ברחבי העולם".

בשנת 2019 הכריזו הנסיך הארי ורעייתו מייגן מרקל, על כך שהם מוותרים על מעמד המלוכה. לפי אותם הדיווחים בני הזוג לא התייעצו עם איש ממשפחת המלוכה לפני שפרסמו את החלטתם בכלי התקשורת. בנאום שנשא באירוע צדקה אמר הנסיך הארי כי "אנחנו לא בורחים ובוודאי שלא בורחים מאזרחי הממלכה. קיבלתי את ההסכם בידיעה שהוא אינו משנה את מי שאני". 

ארמון בקינגהאם הוציא באותה שנה בהודעה רשמית שהבני הזוג יפסיק למלא תפקידים רשמיים ויפסיקו להנות ממימון ציבורי לפעולותיהם. עוד סוכם כחלק מהסכם הפשרה שהנסיך הארי עשה עם המלכה לשעבר, כי הוא יחזיר למשלמי המיסים הבריטיים את הכספים ששילם, על שיפוץ מעונו הרשמי.