צוקרברג ומאסק
צילום: אי.פי

מטא של צוקרברג קרסה, אילון מאסק מתקרב לטוויטר

מניית מטא קרסה בוול סטריט אחרי פרסום הדוחות הרבעוניים של חברת הענק. המיליארדר אילון מאסק פרסם מכתב למפרסמים בטוויטר
איתי שיקמן ושחר אלהרל
27 באוקטובר 2022
17:50

מטא של מארק צוקרברג במשבר: מניית החברה צנחה עם פתיחת המסחר בוול סטריט בכ-24%, אחרי פרסום הדוחות הרבעוניים. עם פתיחת המסחר מניות החברה נסחרו בפחות מ-100 דולר למניה, המחיר הנמוך ביותר זה שש שנים.

החברה פספסה בתחזיות הרווח שלה לרבעון הנ"ל. היא דיווחה על הכנסות של 27.7 מיליארד דולר, ירידה של כ-4% בהשוואה לרבעון השלישי אשתקד. מדובר ברבעון שני ברצף של ירידה בעבור חברת הענק. רווחי החברה צנחו ביותר מ-50% ל-4.4 מיליארד דולר ברבעון.

בתוך כך, חברה נוספת בתחום הרשתות החברתיות מעוררת עניין בעולם, עם התקרבות הרכישה של מאסק את טוויטר. המיליארדר העלה מכתב שניסח עבור המפרסמים ב"טוויטר", בו הוא כתב על מה שגרם לו לרכוש את הרשת החברתית הפופולארית.

מאסק כתב כי "הסיבה שרכשתי את טוויטר היא שחשוב עבור עתיד הציוויליזציה שתהיה 'כיכר עיר' דיגיטלית משותפת, בה ניתן להתווכח על מגוון רחב של אמונות באופן בריא, מבלי לפנות לאלימות. כיום יש סכנה גדולה שהרשתות החברתיות יהפכו ל'תיבות תהודה' של ימין קיצוני ושמאל קיצוני, המחוללות יותר שנאה ומפלגות את החברה שלנו". מאסק ביקר את מה שהוא מכנה "המרדף חסר-הלאות אחרי קליקים", שלטענתו הגדיל את הקיטוב.

מאסק כתב כי הוא לא רכש את טוויטר כי "זה יהיה קל. לא עשיתי זאת כדי להרוויח עוד כסף. עשיתי זאת כדי לעזור לאנושות, אותה אני אוהב. אני עושה זאת בענווה ומכיר בכך שכישלון בהשגת היעד הזה הוא אפשרות ריאלית". עוד כתב כי טוויטר לא יכולה להפוך למרחב "גיהינום פתוח לכל", בו אפשר להגיד הכול ללא השלכות. לדעתו, על הפלטפורמה להיות פתוחה לכל, ובה כל משתמש יוכל לבחור את החוויה הרצויה עבורו.