התפרעויות בדרום הר חברון, ארכיון

פעיל שמאל נחשד בידויי אבנים לעבר לוחמים - ונעצר

הפעיל, חייל בחופשה, נעצר בחשד להעלבת עובד ציבור והורחק מדרום הר חברון ל-15 ימים • האזור הוכרז שטח צבאי סגור • הרמטכ"ל: "התנהגות עבריינית מבישה ומחפירה"
רועי שרון ואיתי בלומנטל
28 באוקטובר 2022
11:47
עודכן ב 17:11

כמה חשודים, בהם פלסטינים ופעילי שמאל ישראלים, תקפו היום (שישי) באלימות והשליכו אבנים לעבר כוח צה"ל סמוך למצפה אביגיל שבדרום הר חברון. אחד התוקפים הוא חייל צה"ל בחופשה שנעצר על ידי הכוח בחשד להעלבת עובד ציבור. החייל הורחק ל-15 יום מאזור דרום הר חברון ויועבר להמשך טיפול משטרת ישראל. המתפרעים פוזרו והאזור הוכרז כשטח צבאי סגור. 

פעילי השמאל טענו כי "החשוד זרק אבנים לעבר העדר כדי לכוון את הצאן, לא לעבר החיילים״. גרסת החיילים: ״ביקשנו מהחשוד להפסיק כי זה בכיוון שלנו וזה מסכן אותנו, הוא המשיך וסיכן את הכוח״.

שר הביטחון בני גנץ הגיב: "אני מגנה באופן נחרץ את יידוי האבנים לעבר כוח צה״ל ע״י אזרחים ישראלים שבאו למקום ביחד עם תושבים פלסטינים. מדובר באירוע חמור, שיטופל באופן המעמיק ביותר. לא נאפשר לאף אחד לפגוע בחיילי צה״ל שמבצעים את משימתם למען ביטחון ישראל". 

הרמטכ"ל אביב כוכבי מסר בתגובה לתקרית: "מדובר באירוע חמור ביותר. זו התנהגות עבריינית מבישה ומחפירה, הדורשת מיצוי דין מהיר ומחמיר. חיילי צה״ל פועלים בנחישות נגד הטרור כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל ולא יתכן שאותם אזרחים יתקפו אותם באלימות".