רם בן ברק
צילום: פלאש 90

ח"כ בן ברק: "גם היטלר עלה לשלטון בצורה דמוקרטית"

חה"כ מיש עתיד אמר באירוע שבת תרבות בבאר שבע: "החיבור בין סמוטריץ' ובן גביר לאדם שמוכן לעשות כמעט הכול כדי להתחמק ממשפט - מסוכן"
יערה שפירא ואיציק זוארץ
29 באוקטובר 2022
16:26

חבר הכנסת רם בן ברק מיש עתיד אמר היום (שבת) באירוע שבת תרבות בבאר שבע: "להבדיל אלף הבדלות, אני לא משווה את זה לשום דבר, אבל גם היטלר עלה לשלטון בצורה דמוקרטית". בן ברק המשיך: "אחד מהחוקים הראשונים שלו היה לבטל את בית המשפט העליון. ואחרי זה הוא כבר עשה את החוקים האחרים שהביאו את גרמניה לאן שהביאו"

"אנחנו צריכים לשמור על הדמוקרטיה שלנו", הוא הוסיף, "לכן החיבור הזה בין מפלגה גזענית, אנטי דמוקרטית, של בן גביר וסמוטריץ', לבן אדם שאנחנו רואים לאורך הזמן שמוכן לעשות כמעט הכול כדי להיחלץ ממשפט, ושיתן להם לעשות את מה שהם רוצים – החיבור הזה מסוכן, צריך למנוע אותו". בן ברק הדגיש כי הוא דמוקרט ויכיר בממשלה שתקום עם בן-גביר וסמוטריץ', אך הוסיף כי הוא חושש שזה יהיה תחילתו של הסוף. 

כמה שעות לאחר האירוע, בן ברק פרסם הבהרה בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "שיהיה ברור - אני לא משווה ולעולם לא אשווה אף אחד במדינת ישראל ובעולם להיטלר. הניסיון להציג זאת כהשוואה הוא לא נכון וצר לי אם מישהו מנסה להציג זאת כך".