.
צילום: אי-פי

לפני המונדיאל: אלפי עובדים זרים גורשו מבתיהם בדוחא

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה שהרשויות במדינה פינו עשרות בניינים, והכריחו את העובדים, שמוצאם בעיקר ממדינות אסיה ואפריקה, לחפש קורת גג במקום אחר. בכיר קטארי: לפינויים אין שום קשר למונדיאל
רם ברנדס
29 באוקטובר 2022
18:39

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה היום (שבת) אלפי עובדים זרים גורשו מבתיהם בדוחא, בירת קטאר, לקראת פתיחת אירועי המונדיאל. לפי הדיווח, הרשויות במדינה פינו עשרות בניינים, והכריחו את העובדים הזרים, שמוצאם בעיקר ממדינות אסיה ואפריקה, לחפש קורת גג במקום אחר - גם אם הדבר אומר לישון ברחוב.  

ברויטרס אף ציינו מקרה שהתרחש באחד הבניינים בשכונת אל-מנסורה, בו מתגוררים כ-1,200 דיירים. הרשויות הודיעו לדיירים בשעה 20:00 ביום רביעי כי יש להם שעתיים לעזוב את דירותיהם, אחרי שעתיים נציגי העירייה הוציאו את כל הדיירים בכוח ונעלו את דלתות הבניין.

בכיר קטארי התייחס לטענות ואמר לסוכנות הידיעות: "לפינויים אין כל קשר לאירועי המונדיאל, מדובר בחלק מתוכניות רחבות שנועדו לארגן מחדש אזורים בדוחא". הבכיר הקטארי הוסיף כי "הרשויות אוכפות חוק משנת 2010 שאוסר להקים מחנות של עובדים זרים בתוך שכונות מגורים". כ-85% מאוכלוסיית קטאר מורכבת מעובדים זרים.