סוזי קונינסקי, הבוקר
צילום: כאן חדשות

פורסם שם אשת ראש העירייה החשודה בסחיטה

סוזי קונינסקי, אשת ראש עיריית כרמיאל, חשודה בסחיטת תושב העיר שהתכוון להתמודד מול בעלה בבחירות • מלבדה חשודים בפרשה חוקר פרטי שהיה קצין משטרה ומתמחה במשרד חקירות
חן ביאר
07 בנובמבר 2022
09:55

בית משפט השלום בחיפה קיבל הבוקר (שני) את בקשת כאן חדשות והתיר לפרסם כי סוזי קונינסקי, אשת ראש עיריית כרמיאל, היא אשת ראש העירייה החשודה בעבירת סחיטה של איש עסקים תושב העיר שהתכוון להתמודד מול בעלה, משה קונינסקי, בבחירות הקרובות לראשות העירייה. השופט ד"ר זאיד פלאח ציין בהחלטה, כי ישראל היא מדינה דמוקרטית שמכירה בחשיבותו של עיקרון פומביות הדיון.

קונינסקי חשודה ששכרה את שירותיו של החוקר הפרטי אילן סרדל, קצין משטרה ששירת בעבר כמפקד תחנת זבולון. במסגרת עבודתו של סרדל צולמו תמונות שעלולות להביך את איש העסקים ואלו נשלחו איליו בצירוף איום שלא יתמודד בבחירות הקרובות. התמונות נשלחו גם לבכירים בליכוד- מירי רגב, אלי כהן וניר ברקת. סרדל הכחיש בחקירתו את המיוחס לו אך עובד במשרדו החשוד אף הוא בפרשה הודה כי שלח את התמונות וטען שעשה זאת בהנחייתו של סרדל. קונינסקי מכחישה שהייתה מודעת או קשורה למעשה הסחיטה. המשטרה תמכה בבקשה.

עו"ד תמי אולמן שמייצגת את קונינסקי, התנגדה תחילה לבקשת הפרסום. "מנסים להבאיש את ריחו של ראש העיר דרך אשתו. המשטרה לא התנגדה לאיסור הפרסום על השם. היו בתקשורת כאלו שהפרו את איסור הפרסום, יש בתקשורת כאלו שעושים דין לעצמם ומפרסמים ולהם המשטרה סולחת. המשטרה לא הסבירה למה חל שינוי בעמדתה". עם זאת לקראת סיום הדיון הודיעה קונינסקי שהיא מסכימה לבקשת כאן חדשות לפרסם את שמה.