פעילות צה"ל ביהודה ושומרון, ארכיון
צילום: דובר צה"ל

ישראל תטיל סגר על יהודה ושומרון ביום הבחירות

מאות ליוו הערב למנוחות את רונן חנניה שנרצח אמש בפיגוע בקריית ארבע • קצין הביטחון שדרס את המחבל לכאן רשת ב: "ראיתי אותו, הוא הסתובב והחל לירות"
איתי בלומנטל
30 באוקטובר 2022
12:08
עודכן ב 17:31

צה"ל הודיע הערב (ראשון) כי לקראת הבחירות יוטל סגר כללי על יהודה ושומרון וייסגרו המעברים לרצועת עזה. הסגר יתחיל ביום שני בחצות ויוסר ביום שלישי בחצות, כפוף להערכת מצב. במהלך הסגר יתאפשר מעבר במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים בלבד.

בתוך כך, מאות בני אדם נכחו הערב בהלווייתו של רונן חנניה שנרצח אמש בפיגוע בחברון. בהלווייה שהתקיימה בהר המנוחות שבירושלים, ספד בנו של רונן, דניאל, שנפצע קל בפיגוע. "אבא אני אוהב אותך, היית איתי כל הזמן, גם בדקות האחרונות לחייך", אמר דניאל. "אני קורא לממשלת ישראל לעשות הכול כדי להבטיח שזה לא יקרה שוב. אל תרחמו על המחבלים שרוצים להרוג את כולנו".

רונן חנניה, שנרצח בפיגוע בקריית ארבע, הובא למנוחות

קודם לכן אמר חנניה בריאיון להדס גרינברג בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 כי לאביו לא היה סיכוי לחיות. "הכדור פגע לו בראש ויצא לו דם מהפה", סיפר בריאיון. הוא ציין כי בשלב הבא, לאחר שהמחבל ירה לעברו ולעבר אביו מרכבו, פתח המחבל באש לעבר רגלית. "נפתחה לעברנו אש כבדה ואני ברחתי. פחדתי שאחטוף כדור בראש".

מוקדם יותר היום שחזר קצין הביטחון של היישוב היהודי בחברון, יוני בלייכברד, שנפצע קל בפיגוע, את השתלשלות האירועים. "נפגעתי בעיקר מרסיסים מהירי של המחבל אל המכונית שלי", אמר בלייכברד שניסה לנטרל את המחבל, בריאיון עם אסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם קב"ט יוני בלייכברד בכאן רשת ב

"30 מטרים מהמכולת ראיתי את המחבל, הוא הסתובב והחל לירות", סיפר. "את מירב הפגיעות ספג המנוע. הרגשתי שאני נפגע ודיווחתי בקשר למח"ט. יצאתי וניהלנו קרב יריות". על קצין גולני שנטרל לבסוף את המחבל אמר: "הוא עלה לרכב שלי, אמר לי איפה האירוע ונסענו יחד. הוא פרק כשהוא יחף ועל אזרחי והסתער עליו".

רונן חנניה, שנרצח בפיגוע, אמור היה לחגוג השבוע את יום הולדתו ה-50. הוא הניח אם, אישה, אח גדול ושלושה אחים קטנים. לפני כמה שנים עבר להתגורר בקריית ארבע עם אשתו ובנו דניאל.

הנרצח רונן חנניה, צילום: באדיבות המשפחה

ארבעה בני אדם נוספים נפצעו בפיגוע, בהם עופר אוחנה, מתנדב הצלה ללא גבולות שנפצע קשה מירי בידו ובבטנו. בבית החולים עדכנו הבוקר כי אוחנה במצב יציב ואין סכנה מיידית לחייו.