יעל בן אברהם

הנרצחת בהרצליה אתמול: יעל בן אברהם, בת 66

מעצרם של בעלה ובתה הוארך • הבת שנעצרה התקשרה למשטרה שעתיים לאחר הרצח
דניאל אלעזר
02 בנובמבר 2022
08:14
עודכן ב 11:45

יעקב בן אברהם הוא בן ה-70 שהודה אמש (שלישי) כי דקר למוות את אשתו, יעל בן אברהם, בת ה-66, בהרצליה. מעצרו הוארך בשבעה ימים והוא חשוד בעבירות של גרימת מוות בכוונה או באדישות הגורם למותו של אדם, בקשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט. בן אברהם טען בדיון שהקורבן סבלה מתחלואות נפשיות קשות וסכיזופרניה. נציג המשטרה אמר שעל גופה של הקורבן היו סימני אלימות קשים וכתמי דם וכי על בגדיו של החשוד היו כתמי דם רבים.

לינוי בת אברהם, בתה של הקורבן, בת 32 מהרצליה, נעצרה אתמול גם היא בחשד למעורבות במעשה והיום הוארך מעצרה בחמישה ימים. נציג המשטרה: "חושדים שיש לה עניין בדבר ואולי אף במעשה עצמו. גרסותיה השונות לא מסתדרים עם ממצאים והראיות שיש בידינו. מייחסים לה את כלל העבירות - רצח, שיבוש וקשירת קשר".

חברת משפחה וחברתה הטובה של הבת החשודה במעורבות ברצח של אמא שלה אמרה לכאן חדשות לפני הדיון: ״היא הייתה במיטה בחדר שלה. דיברנו והיא אמרה לי: ״יאו עוד פעם היא (אמא שלה) צועקת בבית״. אחרי כמה דקות התקשרה אלי שוב ואמרה: ״קחי אותי מהבית״. כשהיא יצאה מהבית היא ראתה דם אבל לא ידעה שאמא שלה מתה. רק מאוחר נודע לה שהיא מתה. היא צרחה וצעקה: ״יאו נשארתי יתומה, אמא שלי איננה, מה יהיה עם אבא שלי״. הלב שלי יוצא אל הילדה הזאת״.

לפני הדיון בנוגע לאב, פרצה מהומה מחוץ לאולם בית המשפט בין הבת הנוספת של בני הזוג ובעלה לבין חבריה של הבת החשודה. זאת, על רקע טענת חבריה של החשודה כי השניים סרבו לשכור עורך דין פרטי עבורה.

החשד לרצח בהרצליה | הודעות בקבוצת הוואטסאפ של השכנים: "מזעזע, היו צעקות במסדרון שלא הבנו" @daniel_elazar pic.twitter.com/IefVrpzWyx

מחקירת האירוע עולה שהאישה רצתה להיפרד מהגבר והשניים התווכחו על רכושם. במהלך הוויכוח הגבר דקר את אשתו כמה פעמים - על פי החשד באמצעות סכין מטבח. שכן שראה אותה בכניסה לבית הזעיק את המשטרה ושכן אחר שמע צעקות והתקשר למוקד 100. לזוג אין רקע קודם והם אינם מוכרים לרווחה. לפני מספר חודשים האישה דיווחה למשטרה על ויכוח עם בעלה ושוטרים אף הגיעו למקום, אך לא זיהו סימני אלימות ולא הוגשה תלונה בנושא.