ניידת
פלאש 90

משחקי חברה: הסתיים העימות בין המתלוננות לחשוד באונס

בעימות בין ט' ו-נ' למקורב של אייל גולן, ששמו נאסר לפרסום - קשר האחרון את הזמר למספר עבירות
שני נחשוני
02 בנובמבר 2022
17:46
עודכן ב 19:53

הסתיים העימות בין חברו של אייל גולן לבין המתלוננות ט' ונ' שהתקיים היום (רביעי). חברו של גולן נחקר היום בחשד לאונס של ט', שהיתה קטינה, ונ' שהייתה בת 18 באותו זמן, ובחשד לקשירת קשר לביצוע פשע. לדברי עו"ד גליה שמילוביץ, שמייצגת את המתלוננות, החשוד קשר את עצמו לאירועים ואף אישר בגרסתו את החשדות שהועלו כלפי אייל גולן בחקירתו באזהרה בביצוע מספר עבירות של הבאת אדם לכדי מעשה זנות.

עבירה זו שונה מעבירת סירסור. מדובר בעבירה חמורה מאוד שהעונש עליה הוא 15-10 שנים בכלא. במידה שהעברה נעשתה בנסיבות מחמירות כלפי קטין או תוך ניצול מצב כלכלי, תלות או מעמד מדובר בעונש חמור בהרבה.

מאז חודש אפריל, נחקר אייל גולן כמה פעמים באזהרה בחשד להבאת אדם לכדי מעשה זנות, החשוד שהתעמת היום עם המתלוננות מסר גרסה שמאשרת את הדברים כאשר "השתמש ב-ט' ו-נ' כמו חפץ והעביר אותן מיד ליד בין חבריו". ככל הנראה עימות בין המתלוננות לבין גולן עצמו יתקיים בעוד כשבוע וחצי. עו"ד שמילוביץ מסרה שהמתלוננות ט' ונ' יצאו מהעימותים מחוזקות ואיתנות. 

ט' ונ', שהיו קשורות לפרשת "משחקי חברה" כשהיו נערות, הגיעו לתחנת המשטרה לעימות עם חברו של אייל גולן ששמו אסור בפרסום. מדובר בתלונה על אונס, שלא נחקרה ב-2013. אז המתלוננות לא סיפרו על האירוע המדובר, אך לפני מספר חודשים נפתחה החקירה מחדש, והסיפור צף כמו גם סיפורים נוספים.

מעורבים נוספים, ששמם הוזכר אז בחקירה ולא נחקרו בשעתו, זומנו בחודשים האחרונים לעימותים מול המתלוננות ומאז חידוש החקירה זהו העימות השלישי. העימות, שצפוי להימשך כחמש שעות נוגע באופן ספציפי לתלונה על אונס, כשהמתלוננות טוענות שהזמר אייל גולן שהה מחוץ לחדר שבו התרחש האונס ושמע את הכול.

עו״ד טל גבאי מסר מטעמו של אייל גולן:

״אני יכול לומר באופן נחרץ שהטענות כלפי אייל גולן שקריות ועומדות בסתירה מוחלטת לעובדות ולראיות בפרשה.

הניסיון לטעון כאילו חלילה אייל היה מודע או עד לאונס הוא מופרך. חשוב לציין שהגרסה כעת על אונס אלים בכוח עומדת בסתירה מוחלטת לדברים שט׳ ו-נ׳ עצמן מסרו בשנת 2013. אז הן העידו והדגישו כי מערכת היחסים עם אותו אדם הייתה בהסכמה ואף שללו כל שימוש בכוח.

אם לא די בכך, גם בשנת 2019 כאשר ט׳ ונ׳ הגישו את התביעה האזרחית, שנוסחה על ידן בכתב באמצעות עורכי דין, אין כל זכר לטענת האונס והגרסה לאירוע שונה לחלוטין, מה שמוכיח כי מדובר בגרסא מתפתחת שנוצרה על ידן לנוכח קריסת התביעה הכספית.

חשוב עוד להביא לידיעת הציבור, כי לאחר האירוע הנטען על ידן לאונס אלים לכאורה, הן בחרו מרצונן החופשי לבלות עם אותו אדם ערב רומנטי בג׳קוזי בביתו. ולכן ברור שעובדה זו סותרת באחת ואף מגחיכה, את הטענות.

העובדה שקודם כל הוגשה תביעה כספית ורק שנתיים לאחריה הוגשה תלונה במשטרה מלמדת שכל מטרת הגשת התלונה היא להפעיל לחץ פסול על אייל להתפשר עמן בתביעה הכספית.

אנחנו סמוכים ובטוחים שחקירת המשטרה תשים סוף לעינוי הדין שעמו אייל מתמודד מזה עשור, ועל כן פנינו למשטרה על מנת שתזמן את ט׳ ו-נ׳ לעימות מול אייל. יש הבדל בין היכולת שלהן להעלות טענות כוזבות במעמד צד אחד, לבין להתעמת מול אייל שמכיר את האמת ויודע - שלא נפל רבב במעשיו. אנחנו מצפים לעימות כדי שהאמת תצא לאור״.