.
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

פיגוע דקירה בירושלים: שוטר נפצע קל-בינוני, המחבל חוסל

המחבל, ערבי-ישראלי, נכנס דרך שער שכם, עורר את חשדם של שני שוטרים שעיכבו אותו, ובשלב מסוים הוא שלף סכין ודקר את אחד מהם | כל העדכונים
סולימאן מסוודה וורד פלמן
03 בנובמבר 2022
09:26
עודכן ב 09:57

פיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים: שוטר נדקר היום (חמישי) ברגלו ונפצע קל-בינוני בשער הברזל בכניסה למתחם הר הבית ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. המחבל נוטרל בירי ומותו נקבע לאחר מכן. שוטר נוסף נפצע קל במהלך ירי הכוחות לעבר המחבל ואדם נוסף נפצע קל מרסיסים. 


המחבל, באדר עאמר, ערבי-ישראלי תושב בית חנינא בן 20, נכנס דרך שער שכם, עורר את חשדם של שני שוטרים שעיכבו אותו, ובשלב מסוים שלף סכין ודקר את אחד מהם. המחבל היה סטודנט להנדסה אזרחית באוניברסיטת ביר זית, צפונית לרמאללה. האוניברסיטה הוציאה הודעה ובו היא מאשרת שהוא היה סטודנט באוניברסיטה.

תגובת מפכ"ל המשטרה: "בתקופה האחרונה, בעקבות ריבוי התראות בתחום הפעילות החבלנית, מחוז ירושלים ערוך ומוכן. נמנעה פגיעה באזרחים חפים מפשע. נמשיך עם היערכות ונהיה בכל המקומות הרגישים. ניתן מענה לטובת שלום הציבור".

בתוך כך, צה"ל פתח הבוקר את החסמים שהוצבו מסביב לשכם ובכך הוסרו כל הגבלות התנועה סביב העיר. זאת לאחר הערכת מצב שהתבצעה באוגדה. כמו כן, כוח של מג"ב נכנס הלילה לבית משפחת המחבל שביצע את הפיגוע אתמול במחסום בל סמוך לבית חורון. בפעילות בבית דוקו זיהו הלוחמים פלסטיני עם בקבוק תבערה בוער בידו וירו בו, ולפי הפלסטינים הוא נהרג. 

צה"ל הציב את החסימות בשכם ב-12 באוקטובר כחלק מהמאבק נגד קבוצת גוב האריות ויציאה של מחבלים מהעיר לפיגועים בשומרון ללא הפרעה. בשבוע שעבר הוסרו חלק מהמחסומים והבוקר לאחר הערכת מצב הוחלט לפתוח את החסימות כולן. 

השתתפו בהכנת הידיעה: כרמל דנגור ואיתי בלומנטל