בן גביר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לא מסתפק בביטחון הפנים: בן גביר ידרוש גם את תיק החינוך בפגישה עם נתניהו

פרסום ראשון | בעוצמה יהודית יבקשו להעמיק את לימודי ההיסטוריה היהודית ולימודי המורשת • סמוטריץ' ובן גביר סיכמו על בלוק משותף ולא ייכנסו לקואליציה בנפרד • יו"ר הליכוד נתניהו נפגש עם יו"ר יהדות התורה ועם יו"ר דגל התורה
זאב קם
06 בנובמבר 2022
11:30
עודכן ב 12:10

יו"ר עוצמה יהודית חבר הכנסת איתמר בן גביר לא מסתפק בתיק ביטחון הפנים ומתכוון לדרוש מחר את תיק החינוך בפגישתו עם יו"ר הליכוד בנימין נתניהו. כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב.  זאת, בנוסף לדרישה לכהן בעצמו כשר לביטחון הפנים. תיק החינוך מיועד לאחד מחברי עוצמה יהודית ובמסגרתו גם מבקשים במפלגה לגבש רפורמה שתעמיק את לימודי ההיסטוריה היהודית ולימודי המורשת בבתי הספר החילונים.

חבר הכנסת מיקי זוהר התייחס בתוכנית לדרישות של השותפות הקואליציוניות. "ברור שלא כולנו נוכל לצאת עם תאוותנו בידינו. יש לנו 32 מנדטים - תיק הביטחון חייב להישאר בידי הליכוד, גם האוצר. כל מי שמנסה להפחיד את הציבור עם בן גביר - כל תפקיד שהוא יקבל הוא יהיה שר מעולה", אמר זוהר בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב.

בתוך כך, לקראת פתיחת המשא ומתן הקואליציוני, הציונות הדתית ועוצמה יהודית סיכמו על בלוק משותף וגיבוי מלא. בהודעה משותפת שפרסמו הבוקר נכתב כי המפלגות לא ייכנסו לקואליציה אחת בלי האחרת. במקביל, נתניהו נועד הבוקר עם יו"ר יהדות התורה יצחק גולדקנופף ועם יו"ר דגל התורה משה גפני.

האזינו להסכת האקטואליה "עוד יום"

מוקדם יותר הבוקר פורסם בכאן רשת ב כי בליכוד שוקלים למנות יו"ר כנסת זמני במקום מיקי לוי, כדי שתהיה למפלגה שליטה מלאה בכנסת וכדי למנוע עיכובים בהרכבת הממשלה הבאה, בדומה לבקשת יש עתיד ביוני 2021. על פי הפרסום בתוכנית "הבוקר הזה", בליכוד מעוניינים לקבל את השליטה על הכנסת כבר מהרגע שבו תושבע הכנסת החדשה, מבלי להמתין לשלב שבו גם תוקם הממשלה החדשה.

במקביל, חבר הכנסת אלי כהן מהליכוד, שרואה עצמו מועמד לתפקיד שר האוצר בממשלה הבאה, אמר לכאן רשת ב כי המינויים של נתניהו יהיו מקצועיים. בריאיון לאריה גולן אמר כהן כי הממשלה הבאה תוכל לבלום את עליות המחירים ולעצור את מחוללי האינפלציה, בהם את מחיר החשמל. גם חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד אמר לכאן רשת ב כי אינו דורש דבר, אך ציין שהוא מצפה להתמנות לשר ולטפל בנושאים החברתיים והכלכליים.