צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון
ניסוי במערכת "חץ 3" באלסקה

גורם בכיר: האמריקנים נתנו אור ירוק למכירת חץ 3 לגרמניה

שר הביטחון גנץ שוחח ביום רביעי בשבוע שעבר עם שר ההגנה האמריקני על קידום העסקה - ששוויה מיליארדים • בחודש שעבר חתמה גרמניה ו-13 מבעלות בריתה בנאט"ו על מכתב שכולל כוונה לבצע רכישה משותפת של מערכות הגנה אווירית כמו חץ 3 ופטריוט
גילי כהן
06 בנובמבר 2022
22:15

התקדמות ניכרת נרשמה בעסקת הענק למכירת מערכת חץ 3 הישראלית לגרמניה, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. גורם בכיר אמר לכאן חדשות כי האמריקנים נתנו אור ירוק לעסקה ששוויה מילארדים. שר הביטחון גנץ שוחח עם שר ההגנה האמריקני על קידום עסקת הנשק. 


ביום רביעי האחרון שוחח גנץ עם שר ההגנה האמריקני אוסטין. השניים דנו במתקפות הטרור ביהודה ושומרון ומאמצי מערכת הביטחון להילחם בהן. עוד שוחחו השניים על התוקפנות האיראנית במזרח התיכון ועל סוגיית אספקת המל"טים האיראנים לשימוש במלחמה באוקראינה והדגישו את הצורך להמשיך לפעול מול איראן. לבסוף, דנו גנץ ואוסטין על ההתקדמות באספקת מערך חץ 3 לגרמניה, וסיכמו להמשיך ולקדם את התהליך בהקדם האפשרי.

בחודש שעבר חתמה גרמניה ו-13 מבעלות בריתה בנאט"ו על מכתב שכולל כוונה לבצע רכישה משותפת של מערכות הגנה אווירית כמו חץ 3 ופטריוט. טקס החתימה התקיים במטה נאט"ו בבריסל. המדינות המשתתפות הן גרמניה, בריטניה, סלובקיה, נורבגיה, לטביה, הונגריה, בולגריה, בלגיה, צ'כיה, פינלנד, ליטא, הולנד, רומניה וסלובניה.