יהודית אוחיון

זכאית דיור ציבורי פלשה לדירה ופונתה: "התחננתי שייתנו לי את הבית, הוא היה ריק"

יהודית אוחיון ובנה החולה פונו לרחוב לאחר שפלשו לדירה ששופצה עבור זכאי אחר - ונפטר. כעת הם מתגוררים באוהל בחצר הבניין: "הילד שלי חולה במחלה נדירה, הביאו קונגו להרוס את הבית" | האזינו
סדר יום
08 בנובמבר 2022
11:35
עודכן ב 21:20

יהודית אוחיון, זכאית דיור ציבורי, פלשה לדירה מונגשת ששייכת לשירות  ופונתה לרחוב עם בנה החולה. בריאיון לקרן נויבך ונופר משה בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב סיפרה יהודית על ההתמודדות עם התסמונת הקשה של בנה וכיצד פונתה. "לפני שנכנסתי לבית התחננתי למשרד השיכון שייתנו לי את הבית כי הוא ריק", הסבירה יהודית. "הביאו קונגו להרוס בית ששופץ במיליון שקלים לאדם נכה, זכאי אחר לדיור ציבורי - שנפטר יום לפני שנכנס לבית".


יהודית אוחיון הוסיפה: "הכול אני מקבלת, את הקשיים, הגירושים, את הילד. אני אוהבת את החיים, אבל זה כבר די – יש להם בתים בכל המדינה, שכל הזכאים יפרצו לבתים הנעולים האלה". 

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

אוחיון שיתפה כי היא זכאית לדיור ציבורי 15 שנה ובשנים האחרונות היא זכאית לבית מונגש. "לפני ארבע שנים שלחו מטעם משרד השיכון יועצת שקבעה שאני חייבת לקבל בית עם נגישות למגן דוד אדום, בית שהילד יוכל להתנהל בו. הילד שלי חולה במחלה נדירה וכשהוא מקבל התקף הוא מאבד הכרה. בבית הקודם גרנו בקומה שנייה וכדי לפנות את הילד היו צריכים להעמיד אותו, ולכן כל פעם בילינו כמה ימים בטיפול נמרץ".

מחכים לדירה. יהודית אוחיון ובנה באוהל מחוץ לדירה ממנה פונו

לדבריה, משרד השיכון התעלם מהמלצות היועצת מטעמו, והציע לה בית בגודל 40 מטר, שהיועצת אמרה לה שלא להיכנס אליו. כשיהודית הבינה שהתפנה בית נגיש, היא פלשה אליו.

"שלושה חודשים הסתכלתי על הבן שלי מאושר, מתקלח, ועכשיו חזרו לו התקפי הזעם. פתאום הם באו עם קונגו בשביל להרוס את הבית – רצתי לארון ואמרתי אני אשרוף את עצמי. לא יצאתי מהבית עד שהבטיחו שיחסמו את הדירה עם בלוקים, שיהיה אפשר להוריד כשייתנו לי את הבית.

"אתמול שוב באה משטרה, כאילו רצחתי מישהו. באו שוב עם קונגו. למשרד השיכון יש בתים, למה אימהות צריכות לסבול? אני מקווה שמי שיהיה בממשלה החדשה יפתח את הבתים האלה", הוסיפה בריאיון.