חברות החולייה

תכננו פיגוע נקמה - ונתפסו: כך נעצרה חוליית טרור של נשים פלסטיניות

פרסום ראשון | 3 נשים פלסטיניות תכננו לבצע פיגוע נקמה על חיסולו של המחבל איברהים אל נבולסי. באוגוסט המחבלות ירו לעבר פילבוקס צבאי ובגלל תקלה בנשק ברחו וחיפשו יעד אחר
איתי בלומנטל
08 בנובמבר 2022
21:28

ב-20 באוגוסט מאבטחי משרד הביטחון עצרו רכב חשוד במעבר אליהו, שבו היו שלוש נשים פלסטיניות שעוררו את חשדם. בחיפוש ברכב נמצא רובה טעון. בחדשות הערב פורסם היום (שלישי) שמדובר בחוליית טרור חריגה של נשים פלסטיניות משכם, שתכננו פיגוע ירי נגד כוחות צה"ל בצפון השומרון - בהובלת הג'יאהד האיסלמי. 

מחקירות שב"כ עלה כי בראש החוליה עמדה תחריר אבו סריה, בת 29 משכם, שצרפה אליה עוד שתי נשים פלסטיניות מהאזור: מרים חלאווה ולא טנג'י. שלושתן החליטו לבצע פיגוע נקמה על חיסולו של איברהים אל נבולסי - מחבל, ממייסדי גוב האריות - שחוסל על ידי הימ"מ. 

הנשים יצרו קשר עם פעיל טרור מעזה והסתייעו בפעיל בכיר של הג'יאהד האיסלמי בשכם, שעזר להן ברכישת אמצעי הלחימה. הן שלחו אליו צוואות מצולמות עם סרטי ארגון הטרור על הראש, ותכננו פיגוע משמעותי שבו היו בטוחות שיסיימו את חייהן. 

בחודש אוגוסט הן הגיעו לכיכר קדומים בשומרון וירו לעבר פילבוקס של צה"ל בו זיהו חייל. בעקבות מעצור בנשק הן החליטו להימלט מהמקום ולהמשיך בפיגוע נגד יעד אחר. במהלך הנסיעה הן ככל הנראה הלכו לאיבוד הגיעו למעבר אליהו. חברות החולייה התכוונו לבצע את הפיגוע שם, אך המאבטחים זיהו אותן והצליחו לעצור אותן. עם סיום חקירתן, הפרקליטות הצבאית הגישה נגדן כתב אישום, והן עצורות עד תום ההליכים המשפטיים. 

הנשק שנמצא במכוניתן של המחבלות