איתמר בן גביר
צילום: יונתן זינדל, פלאש90

הרצוג הוקלט מזהיר את ש"ס מבן גביר: יש לכם שותף שכל העולם חרד ממנו

הנשיא אמר בשיחתו עם נציגי ש"ס: "תהיה לכם בעיה עם הר הבית" • בן גביר הגיב: "הנשיא ואני מקיימים שיחות רבות, בעקבותיהן התחלתי להיפגש עם דיפלומטיים ואפעל להסביר את עמדותיי" • מבית הנשיא נמסר בתגובה: "הרצוג העלה את הנושא גם בשיחה עם בן גביר"
סולימאן מסוודה ועקיבא ווייס
09 בנובמבר 2022
19:48

נשיא המדינה יצחק הרצוג הוקלט הערב (רביעי) מזהיר מפני יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר בזמן פגישתו עם נציגי ש"ס. אחרי שנציגי ש"ס מסרו את המלצתם על נתניהו והמצלמות בשידור כבו, נשמע הרצוג אומר: "תהיה לכם בעיה עם הר הבית, זה נושא קריטי. יש לכם שותף שכל העולם חרד וגם אמרתי לו את זה, זה לא לפרסום אני לא רוצה לעשות צרות". 

מבית הנשיא הגיבו: "הנשיא הציג בפני נציגי סיעת ש״ס פניות שקיבל ובהם דאגה לגבי עמדותיו של ח״כ איתמר בן גביר בנושאים מסוימים. בשיחה הדגיש הנשיא את האחריות המוטלת על כלל נבחרי הציבור. במסגרת שיחותיו עם כלל ראשי הסיעות ביום חמישי האחרון, התקשר הנשיא גם לח״כ בן גביר, ובשיחה פתוחה וכנה, העלה גם בפניו את הנושא". 

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "הנשיא יצחק הרצוג ואני מקיימים שיחות רבות ופוריות בשבועות האחרונים. לא אחת ציין בפני הנשיא כי ההיכרות הקרובה עם דעותיי ותוכניותיי הצליחה לסחוף מאות אלפים בישראל וכי הוא סמוך ובטוח שאם אדבר עם העולם יבינו ויכירו שאני לא מכליל את כל הערבים. אגב בעקבות השיחות עם הנשיא התחלתי להיפגש עם דיפלומטיים ואפעל להסביר עמדות עוצמה יהודית בעולם כולו". 

בתחילת השבוע הזהירו גורמים ירדניים בשיחה עם כאן חדשות, כי כל ניסיון של הממשלה הבאה לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית, יפגע בוודאות ביחסים בין ירדן לבין ישראל. הכוונה בין היתר לאישור תפילות של יהודים באופן מאורגן במקום.

מהלך שכזה ייצור בעיה לא רק במישור הירדני, אלא במישור האזורי. שינוי שכזה בסטטוס קוו עלול להבעיר את הרחוב הערבי והמוסלמי ולפגוע ביחסים של ישראל עם עוד מדינות ערביות. הגורמים אמרו שאם בן גביר ימונה לשר, יעלה להר הבית ויעשה פרובוקציות - זה יהיה סיפור אחר לחלוטין ממה שהיה עד עכשיו כשהוא עלה להר הבית כחבר כנסת ויכולות להיות לכך השלכות מסוכנות.