ועדת האקלים בשארם א'-שייח
צילום: רויטרס

פרסום ראשון: שיתוף הפעולה בין ישראל וגרמניה בתחומי האנרגיה עולה מדרגה

המדינות ישתפו פעולה בשנים הקרובות בקידום פרויקטים בתחומי מימן, אנרגיה • מנכ"ל משרד האנרגיה: "ישראל תסייע לגרמניה בכל הקשור להגנה על תשתיות קריטיות וסייבר"
מיכל וסרמן
10 בנובמבר 2022
08:10

מנכ"ל משרד האנרגיה, ליאור שילת, ומנכ"לית משרד הכלכלה והאנרגיה הגרמני, יחתמו מחר (שישי) על תוכנית עבודה משותפת של שתי המדינות בתחום האנרגיה לשנת 2023, כך פורסם היום בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. אירוע החתימה ייערך בשולי ועידת האקלים של האו"ם בשארם א-שייח' במצרים.

במסגרת התוכנית שתיחתם, יקימו המדינות צוותי עבודה משותפים שידונו, בין השאר, בתחומים של ביטחון אנרגטי, אנרגיות מתחדשות בדגש על רשת החשמל, אגרו-וולטאי, גז טבעי והתייעלות באנרגיה במרחב העירוני.

ההסכם שייחתם הוא פרי עבודתם המשותפת של הצוותים המקצועיים משתי המדינות, בהמשך לחתימה על הצהרת כוונות לשיתוף פעולה שנחתמה בחודש מרץ האחרון בפריז, ברקע המלחמה באירופה והאמרת מחירי האנרגיה והחשמל בגרמניה.

מנכ"ל משרד האנרגיה, ליאות שילת: "ישראל תלמד מהניסיון הגרמני על הגדלת החדרת אנרגיות מתחדשות לרשת החשמל, ניהול הרשת וגיבוש אסטרטגית מימן ומאידך, ישראל תסייע לגרמניה בכל הקשור להגנה על תשתיות קריטיות וסייבר ושיתוף ידע בתחום האגרו-וולטאי. התכנית תסייע לנו לקדם את משק האנרגיה הישראלי ולעמוד ביעדים שהצבנו".

מנכ"לית משרד הכלכלה והאנרגיה הגרמני: "אנו יכולים להילחם בשינויי האקלים ביעילות רק באמצעים משותפים, כאשר שותפות האנרגיה הגרמנית-ישראלית משחקת תפקיד מרכזי בהקשר זה. השותפות מספקת מסגרת יעילה להתמודדות משותפת עם האתגרים הנוכחיים של מעבר האנרגיה מאנרגיה פוסילית לאנרגיה מתחדשת"..