לפיד ובן ברק, ינואר 2018
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ בן ברק: אתמודד מול לפיד על ראשות יש עתיד

חה"כ מיש עתיד לכאן רשת ב: "לא חושב שהסיכוי שלי גבוה". אחרי הריאיון הוא מיהר להבהיר – "מאמין בלפיד" • יו"ר יש עתיד קרא למחנה המרכז-שמאל להתאחד לאחר ההפסד בבחירות: "אם אנחנו רוצים לעצור את פסקת ההתגברות המטורפת וההרסנית, אנחנו צריכים לעבוד יחד"
מורנוביק
10 בנובמבר 2022
09:52
עודכן ב 11:07

כאן רשת ב - שידור חי

חבר הכנסת רם בן ברק אמר היום (חמישי) בריאיון לכאן רשת ב שיתמודד על ראשות יש עתיד מול יאיר לפיד. "אני חושב שהסיכוי שלי לא גבוה", הוא הודה בריאיון לטלי מורנו ועקיבא נוביק. "לפיד הוכיח בשנה וחצי האחרונות, גם כשהיה ראש ממשלה, מנהיגות ויכולת לנווט את המדינה במצבים ביטחוניים מאוד רגישים". 

לאחר הריאיון, בן רק הבהיר בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו: "אני מאמין ותמיד האמנתי בראש הממשלה יאיא לפיד. כל רצוני היה שיהיה ראש הממשלה הבא. כרגע כל רצוני שיוביל את האופוזיציה אל מול מה שמסתמן כפגיעה אנושה בדמוקרטיה הישראלית, ואני אמשיך לתמוך בו, ולעמוד לצידו במאמץ החשוב כל כך לשמור על הדמוקרטיה הישראלית. הוא יעשה את זה באותה נחישות וכשרון שפעל בזמן שהיה ראש הממשלה, והוביל את ישראל להצלחות באירועים ביטחוניים וכלכליים קשים". 

ראש הממשלה לפיד קרא הבוקר לשותפיו למחנה להתאחד וכתב בעמוד בפייסבוק שלו: "אם אנחנו רוצים לעצור את פסקת ההתגברות המטורפת וההרסנית, אנחנו צריכים לעבוד יחד". עוד הוא הוסיף: "עלינו לעבוד יחד אם אנחנו רוצים למנוע כפיה דתית והדרת נשים, אם אנחנו רוצים לחזור לשלטון. אחרי הפסד בבחירות תמיד יש משקעים וכעסים, אך המשימה חשובה יותר - לאחד כוחות במאבק על המדינה שלנו". 

לפיד אמר את הדברים לאחר שאתמול נציגי המחנה הממלכתי, בראשותו של בני גנץ, לא המליצו על אף מועמד לראשות הממשלה בפני הנשיא הרצוג. אתמול פורסם בכאן חדשות שראש הממשלה ושר הביטחון לא משוחחים מאז ההפסד בבחירות, כשכל אחד מאשים את השני בהפסד של הגוש. יו"ר יש עתיד גם לא משוחח עם ראשי הגוש האחרים מאז הבחירות. בסביבת לפיד אמרו שבכל הקשור לביטחון המדינה, גנץ ולפיד עובדים מעולה.