-
צילום: רויטרס

אין כניסה לנשים: הצעד הבא של הטאליבן

עקב לבישה רפויה של החיג'אב, השלטונות באפגניסטאן החליטו לאסור על נשים כניסה למקומות ציבוריים כמו: גני שעשועים, פארקים ציבוריים ומכוני כושר
איתמר מרגלית
10 בנובמבר 2022
13:56

שלטונות הטאליבן באפגניסטאן החמירו היום (חמישי) את ההגבלות שמוחלות על נשים במדינה והודיעו כי לא תותר עוד כניסה לנשים לפארקי שעשועים, פארקים ציבוריים ומכוני כושר. גורם רשמי בממשל הטאליבן מסר שהחלטה זו באה בעקבות אי שמירה על ההפרדות המגדריות באותם המקומות, ובגלל שנשים נראו כשהן לא עוטות חיג'אב כראוי.

גורם במשרד האחראי על ענייני צניעות ומוסר טען כי אנשיו נחשפו למקרים בהם גברים ונשים בילו יחדיו, אף שבאותם מקומות הבילוי ישנה הוראה לשהות בשעות פעילות נפרדות לשני המינים. אחרי שאסרו על הנשים להיכנס למקומות האלה, הטאליבן יקים צוותים שיבדקו אם נשים מקיימות את ההוראה החדשה.  

הטאליבן השתלט על אפגניסטן בקיץ 2021, במקביל לנסיגת ארצות הברית מהמדינה, מה שהגביר את החשש אצל רבים ברחבי העולם שזכויות הנשים יחוו נסיגה ניכרת. מאז עליית טאליבן לשלטון, נשים מחויבות לעטות חיג'אב, ואינן יכולות לצאת מביתן ללא אישור של קרוב משפחה. גם גישתן להשכלה נפגעת, דבר שמוביל למחאות מצידן של תלמידות אשר מתלוננות נגד הגבלות אלה.