.

חשד להתעללות בכפר סבא: "סגרו את התינוקת שלי בחדר, היא צרחה שעות"

אם ובתה שניהלו את המעון נעצרו. מעין, שילדיה היו בגן, הכניסה מכשיר הקלטה וחשפה את האלימות. בריאיון לכאן רשת ב היא אומרת: "אם התינוקת שלי הייתה פולטת ונחנקת ואף אחד לא היה ניגש, מה היו אומרים לי?"
אורלי אלקלעי
13 בנובמבר 2022
13:03
עודכן ב 13:52

ברכה אלון ושני בקר, אם ובתה, חשודות שהתעללו בפעוטות "בגן של ברכה" בכפר סבא - כך פורסם לראשונה היום (ראשון) בכאן חדשות. החקירה נפתחה לאחר שאחת האימהות הכניסה מכשיר הקלטה לגן. שוטרים שבדקו את התיעודים ממצלמות האבטחה גילו שהמקרה שעליו דווח בתלונה לא מופיע, ייתכן שנמחק או שהמצלמות לא הופעלו. עם זאת, בין התיעודים שנמצאו היה מקרה של אלימות קשה שבוצע על ידי החשודות לפני כשנתיים.

מעין, האם שחשפה את ההתעללות, סיפרה בריאיון לאסתי פרז בן-עמי בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב איך התחיל האירוע. "הקטן שלי נכנס לגן בגיל שנה וארבעה חודשים, הוא לא רצה ללכת אף פעם", היא מספרת. "חשבתי שאולי זה בגלל הקורונה או כי נולדה לו אחות חדשה. בגיל שנה וחצי הוא היה קם מסיוטים באמצע הלילה. כשהוא חזר עם כחול בגב ואמר את השם של המטפלת, אמרתי לעצמי שהוא כנראה אומר את השם של הגן".

האזינו לריאיון המלא עם מעין בכאן רשת ב

"כשהוא חזר מהגן עם סימן כחול באוזן אמא שלי שמה לב", מעין המשיכה. "היא שאלה אותו והוא אמר שוב את השם שלה. זה התחיל לצבוט לי. כשהכנסתי את הקטנה שלי לגן היא צרחה את נשמתה בכל החודש הזה".

מעין שמה מכשיר הקלטה על בנה, והתקשתה לעכל את הזוועות שהתגלו. "הילדה הקטנה שלי, רק בת 8 חודשים מרגע הפרידה ממני, בוכה ואף אחד לא מרגיע אותה, לא מלטף. הכניסו אותה ישירות לחדר חשוך, סגרו את הדלת והילדה צרחה במשך שעתיים. אחרי שעתיים יש ניסיון האכלה, שמעתי את המטפלת אומרת 'קרציה, קשה לאהוב אותה. ילדה מוזרה, משהו לא בסדר איתה'. זרקו אותה לחדר לעוד שלוש שעות. אם הילדה שלי הייתה פולטת ונחנקת ואף אחד לא היה ניגש, מה היו אומרים לי? מוות בעריסה. ואין תיעוד, זה מה שהיו אומרים לי, ועל זה אני כל כך נקרעת". 

בתוך כך, היום היה אמור להיגזר דינן של סאוסן ושורוק קסיס, אם ובתה מהגליל שהורשעו בהתעללות ותקיפת קטינים במעון שאותו ניהלו במועצה המקומית פסוטה. מתן גזר הדין נדחה ברגע האחרון לאחר שהשתיים הציגו חוות דעת פסיכיאטרית שמצביעה על אי כשירותן הנפשית. התיעודים ממעשי ההתעללות הקשים במעון הותרו לפרסום לבקשת כאן חדשות בחודשת מרץ 2021, לאחר הרשעתן. 

בהכנת הידיעה השתתף חן ביאר