תקיפה בסוריה - ארכיון
-

סוריה מאשימה: 2 הרוגים ו-3 פצועים בתקיפה ישראלית באזור שדה התעופה בחומס

על פי כלי התקשורת הסוריים, כמה מהטילים יורטו על ידי צבא סוריה • המטרות הן ככל הנראה עמדות של ארגון חיזבאללה • דיווח: מסלול בשדה תעופה המשמש את רוסיה הופצץ
בר שפר, רועי קייס ועומרי חיים
13 בנובמבר 2022
18:22
עודכן ב 22:51

סוריה האשימה היום (ראשון) את ישראל בביצוע תקיפה אווירית בשטחה, באזור שדה התעופה א-שעיראת שליד העיר חומס. מרכז המעקב הסורי, ארגון אופוזיציה היושב בבריטניה, דיווח כי התקיפה כוונה לעמדות של ארגון חיזבאללה הלבנוני. לפי צבא סוריה, בתקיפה נהרגו שני אנשי צבא ושלושה אחרים נפצעו.

תחנת הרדיו "שאם אף-אם" המזוהה עם המשטר, דיווחה על הפעלת מערכות ההגנה האווירית של צבא סוריה נגד מטרות עוינות בפרברי העיר. על פי הדיווח מערכות ההגנה יירטו כמה טילים אשר כוונו למטרות באיזור שדה התעופה. 

תיעוד היירוטים על פי הטלוויזיה הסורית

לפי מקורות זרים, התקיפה כוונה למחסני נשק איראניים. מדובר בכלי נשק שהגיעו לשדה התעופה ונפגעו לפני העברתם ללבנון. התקיפה בוצעה, ככל הנראה, מהמרחב האווירי הלבנוני, שכן זמן קצר לפני כן דווח על גיחות של חיל האוויר במרחב.

מקורות צבאיים אמרו כי הבסיס האווירי, בשייראט, שימש לאחרונה את חיל האוויר האיראני. מקור צבאי אנונימי אמר שהתקיפות כוונו למסלול הנחיתה בבסיס האווירי שנמצא דרומית מזרחית לעיר חומס. המסלול והמתקנים התת-קרקעיים בשייראט, כולל מקלטי מטוסים, עברו שיפוץ והרחבה על ידי צבא רוסיה בשלוש השנים האחרונות, אמר הגורם הצבאי. לרוסיה, המחזיקה נוכחות צבאית גדולה בסוריה, יש כוחות המוצבים בסמוך לבסיס האוויר שאייראט ומשתמשת בבסיס, כך אומרים מקורות ביטחוניים.