זאב פלדמן
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

"מנכ"ל משרד רה"מ אמר שלא ילך לכלא על חקיקה כזו"

רואה החשבון של מילצ'ן מעיד על יוזמה שמילצ'ן ניסה לקדם, שהוצגה לנתניהו • מנכ"ל משרד ראש הממשלה התנגד להעברת חקיקה שתאפשר את המיזם
תמר אלמוג
14 בנובמבר 2022
11:48

הדיונים בתיק 1000 תיק טובות ההנאה שבו נאשם יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, התחדשו הבוקר (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים. רואה החשבון זאב פלדמן המנהל האישי ונציגם של אנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר העיד על דוכן העדים. 

פלדמן העיד על "מיזם טאטא", רעיון לאזור סחר חופשי יחד עם ירדן ומצרים להרכבת מכוניות. רואה החשבון פנה למילצ'ן עם ההצעה ואמר כי "חשבתי שזו פעילות ברוכה לטובת מדינת ישראל וחשבנו להיות מעורבים עסקית". איש העסקים התלהב מהרעיון וקידם אותו מול גורמים שונים, בהם נתניהו. "בין נתניהו למילצ'ן היה קשר חברי", טען פלדמן.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, אייל גבאי, העריך שיהיה קשה לקדם חקיקה שתאפשר את המיזם הנ"ל, כי העניין דורש אזור סחר בינלאומי ורגולציה רלוונטית."הוא אמר שהוא לא מוכן ללכת לבית סוהר על חקיקה כזאת. זה היה נראה לי חריף מדי", העיד פלדמן. 

עוד נשאל רואה החשבון על מיזוג שידורי הטלוויזיה של רשת וקשת. בפגישה שהתקיימה בביתו של מילצ'ן בבית ינאי יחד עם נתניהו ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, טען פלדמן כי אינו זוכר את הנושאים שדוברו על ידי נתניהו. "זוכר שיש בעיה בחוק של אחזקה צולבת באותו הזמן ארנון לא החזיק את הערוץ מהותית רק פורמלית", העיד פלדמן לאחר שהתובע רענן את זכרונו. לדבריו היו לו מספר שיחות טלפוניות עם פילבר וכי הוא עדכן את נתניהו בגין התקדמות בנושא.

עדות מילצ'ן נדחתה מטעמים אישיים ובשבוע הבא אמורים להתחדש הדיונים על תיק 4000. בדיון הקודם, שנערך לפני כשבוע, עלתה להעיד לימור דיקובסקי-מרוז, השפית של אנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, שהעידה בין היתר כי בני הזוג נתניהו נהגו לאכול בביתו של מילצ'ן "לפי דרישה". לעניין הסיגרים והשמפניות העידה השפית כי "תמיד ניתנו סיגרים ושמפניות בארוחות והיינו נערכים לכך".