נועה קירל בדיסלדורף, הלילה
צילום: גטי אימג'ס

נועה קירל על בגדי ה-EMA: היו מי שנרתעו כשראו את כל מגני הדוד

הזמרת סיפרה בכאן רשת ב על התלבושת שלבשה בטקס בתגובה לאמירות של קנייה ווסט • "לא היה בי לרגע פחד או חשש שאני הולכת על זה", אמרה בריאיון • ומה היא מתכננת לאירוויזיון 2023 בליברפול? | האזינו
אסתי פרז ודורית אסרף מזרחי
14 בנובמבר 2022
14:00

רגע אחרי שייצגה את ישראל בטקס פרסי MTV אירופה בדיסלדורף, הזמרת הישראלית נועה קירל התייחסה לתלבושת שמשכה את כל תשומת הלב על השטיח האדום. "כששמעתי שאני נוסעת לייצג את ישראל, אמרתי 'אני חייבת לעשות פה משהו עם אמירה", סיפרה קירל בריאיון לאסתי פרז ודורית אסרף-מזרחי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם נועה קירל בכאן רשת ב

"פניתי לסטייליסט איתי בצלאלי ואמרתי 'מה אם כל הפרצוף של קנייה ווסט, אחרי מה שהוא אמר על היהודים בעולם, יהיה על הבגד שלי, בשילוב עם שרשראות של מגן דוד'", אמרה קירל. "הוא אמר לי קודם כל שאני משוגעת, אבל אני אוהבת לשמוע את זה. יצא פה משהו מאוד חזק. היו תגובות מטורפות, חלק בהתחלה לא הבינו ואז קלטו והיו בהלם. היו אנשים שנרתעו כשראו את כל מגני הדוד. אבל בסופו של דבר הישגתי את המטרה - לעמוד על השטיח עם מגן דוד".

נועה קירל על השטיח האדום בדיסלדורף, אמש (צילום: גטי אימג'ס)

"אני מודעת להשפעה של הטקס הזה בעולם ובאירופה במיוחד", הסבירה קירל על ההחלטה. "לא היה בי לרגע פחד או חשש שאני הולכת על זה. אני מאוד מאמינה בלהוציא את מי שאני החוצה ולא להחביא את זה. אז היה לי ברור שזה מה שאני הולכת לעשות".

אז האם זה המסר שמתכננת קירל לבמה הגדולה של האירוויזיון הקרוב בליברפול? "אין ספק שהשיר חייב לכלול את האותנטיות והאתניות הישראלית, בשילוב עם הסאונדים הכי עדכניים ומה שהכי מאפיין אותי", השיבה קירל.

נועה קירל וטיילור סוויפט בדיסלדורף, אמש (צילום: גטי אימג'ס)

אמש עשתה קירל היסטוריה כשזכתה בפעם החמישית בפרס ה-EMA לאמן הישראלי הטוב ביותר. הפעם היא גברה על אנה זק, מרגי, נונו ושחר סאול. קירל זכתה בקטגוריה בעבר בשנים 2017, 2018, 2020 ו-2021.

מלבד קירל, הזמרת האמריקנית טיילור סוויפט שהייתה מועמדת לשישה פרסים חזרה עם  ארבעה פסלונים - בראשם לאמן הטוב ביותר ולקליפ הטוב ביותר -All Too Well. השתיים אף נפגשו האחת עם השנייה והחליפו כמה מילים במהלך הטקס.

הטקס הערוך ישודר שם הערב בשעה 21:45 בערוץ MTV ישראל ב-yes ,HOT וסלקום TV.