פסלוני הגראמי, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

ביונסה, אדל וקנדריק לאמאר: הוכרזו המועמדים לגראמי 2023

ביונסה בראש רשימת המועמדים עם 9 מועמדויות, קנדריק לאמאר עם 8 ואדל עם 7 • עוד במועמדים בקטגוריות המובילות: אבבא, הארי סטיילס, טיילור סוויפט וליזו • טקס פרסי הגראמי יתקיים ב-5 בפברואר בלוס אנג'לס
אלון פרוכטר
15 בנובמבר 2022
20:23

ההכנות לטקס פרסי הגראמי ה-65 יצאו הערב (שלישי) רשמית לדרך עם פרסום רשימת המועמדים. במשדר וירטואלי שארך קרוב לשעה, הכריזה האקדמיה האמריקנית לאמנויות ולמדעי ההקלטה על המועמדים בלא פחות מ-91 קטגוריות בטקס החשוב ביותר של תעשיית המוזיקה.

ביונסה מובילה השנה את רשימת המועמדים עם לא פחות מתשע מועמדויות, בהן פרס לאלבום השנה (Renaissance), הקלטת השנה ושיר השנה (Break My Soul). אחריה ברשימה - הראפר קנדריק לאמאר עם שמונה מועמדויות והזמרת הבריטית אדל עם שבע מועמדויות, בהן לאלבום השנה (30), שיר השנה והקלטת השנה (Easy on Me).

עוד במועמדים בקטגוריות המובילות - להקת אבבא (אלבום השנה - Voyage, הקלטת השנה - Don’t Shut Me Down), הארי סטיילס (אלבום השנה - Harry’s House, שיר השנה והקלטת השנה - As It Was), טיילור סוויפט וליזו. ובסיכום הכולל, ביונסה הגיעה הערב לסך של 88 מועמדויות בטקס לאורך הקריירה, שיא של כל הזמנים שהחזיק עד כה בעלה, הראפר והמפיק המוזיקלי ג'יי-זי.

על המועמדים הכריזו בין היתר האמנים סינדי לאופר, סמוקי רובינסון, לואיס פונסי, משין גאן קלי, ג'ון לג'נד ואוליביה רודריגו. טקס פרסי הגראמי ה-65 יתקיים ב-5 בפברואר 2023 בקריפטו.קום ארנה (הסטייפלס סנטר לשעבר) בלוס אנג'לס וישודר ברשת הטלוויזיה האמריקנית CBS.

צפו בהכרזה המלאה על המועמדים:

השנה נוספו לטקס הוותיק חמש קטגוריות חדשות: ביצוע המוזיקה האלטרנטיבית הטוב ביותר, ביצוע האמריקנה הטוב ביותר, הפסקול הטוב ביותר של משחקי וידאו או מדיה אינטראקטיבית, אלבום שירת הספוקן וורד הטוב ביותר והפזמונאי הטוב ביותר של השנה. בנוסף יוענק פרס הצטיינות מיוחד, לשיר הטוב ביותר שנועד לחולל שינוי חברתי.

המועמדים בקטגוריות המובילות:

אלבום השנה

אבבא - Voyage

אדל - 30

באד באני - Un Verano Sin Ti

ביונסה - Renaissance

מרי ג'יי בלייג' - Good Morning Gorgeous (Deluxe)

ברנדי קרלילה - In These Silent Days

קולדפליי - Music Of The Spheres

קנדריק לאמאר - Mr. Morale & The Big Steppers

ליזו - Special

הארי סטיילס - Harry’s House

פרס הגראמי להקלטת השנה

אבבא - Don’t Shut Me Down

אדל - Easy on Me

ביונסה - Break My Soul

מרי ג'יי בלייג' - Good Morning Gorgeous

ברנדי קרלילה - You and Me on the Rock

דוג'ה קאט - Woman

סטיב לייסי - Bad Habit

קנדריק לאמאר - The Heart Part 5

ליזו - About Damn Time

הארי סטיילס - As It Was

פרס הגראמי לשיר השנה

גייל - abcdefu

ליזו - About Damn Time

טיילור סוויפט - All Too Well (10 Minute Version)

הארי סטיילס - As It Was

סטיב לייסי - Bad Habit

ביונסה - Break My Soul

אדל - Easy on Me

די ג'יי חאלד - God Did

קנדריק לאמאר - The Heart Part 5

בוני רייט - Just Like That

פרס הגראמי לתגלית השנה

אניטה

עומר אפולו

DOMi & JD Beck

מוני לונג

סמרה ג'וי

לאטו

מונסקין

טוב נוויגווי

מולי טאטל

ווט לג

בתוך כך, בחודש שעבר הודיע ארגון הצדקה MusiCares של האקדמיה המארגנת את הטקס, כי פרס איש השנה המוענק מדי שנה סמוך לטקס, יוענק הפעם למפיק המוזיקלי והפזמונאי ברי גורדי ולזמר סמוקי רובינסון. אירוע הגאלה של הארגון יתקיים ב-3 בפברואר 2023.