בן גביר וסמוטריץ'
צילום: אי-פי

בן גביר הודיע על פיצול מסמוטריץ' ושלח מסר לנתניהו

יו"ר עוצמה יהודית: "הדרישה של סמוטריץ' לתיק הביטחון לגיטימית" • לקראת מינוי דרעי לשר: הצעת התיקון לחוק היסוד
יערה שפירא
18 בנובמבר 2022
09:52
עודכן ב 14:06

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר הודיע היום (שישי) שתוגש לוועדת הכנסת הודעה על פיצול מהציונות הדתית. בן גביר הוסיף כי שוחח הבוקר עם יו"ר הליכוד בנימין נתניהו והפציר בו להיענות לדרישת יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' להעניק לו את תיק הביטחון.

לדברי בן גביר, הדרישה של סמוטריץ' לתיק הביטחון היא דרישה לגיטימית "שתאפשר להגשים מדיניות ימין על מלא".

חבר הכנסת משה ארבל מש"ס הגיש הצעה לתיקון חוק יסוד הממשלה, שתקבע כי רק אדם שריצה מאסר בפועל לא יוכל להתמנות לשר. ההצעה נועדה להתמודד עם האפשרות כי על דרעי יוטל קלון שימנע את מינויו. בש"ס מבקשים לחוקק את החוק בהליך מהיר.

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו מתקשה להרכיב ממשלה. אנשיו של יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' סירבו לדון אתמול בתפקידים בפגישת המשא ומתן עם הליכוד ואמרו כי כבר מסרו את דרישותיהם. כך פורסם אמש בחדשות הערב בכאן 11.

מאז הנתק בין יו"ר הליכוד לסמוטריץ', נוצר קשר בינו לבין יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר. במסגרת הסיכומים בין השניים הבהיר בן גביר שלא ייכנס לממשלה בלי סמוטריץ', וכי הוא ממתין עם בקשת הפיצול מ"הציונות הדתית" כדי שלא להחליש את כוחם המשותף במשא ומתן. עוד פורסם הערב כי סמוטריץ' דחה הצעה של הליכוד לוותר על תיק האוצר ולקבל את תיק המשפטים עם סמכויות מורחבות.