למצולמים אין קשר לנאמר
צילום: דוברות המשטרה

משום שלא נחקר: חשוד שפרץ לרכב בו הייתה ילדה – שוחרר ממעצר

החשוד במעשה נעצר בשבוע שעבר • אתמול הוגש לבית המשפט דוח עם פעולות חקירה שנדרשות לביצוע, אלא שאז התברר כי מדובר בדוח שהוגש לאחר הארכת המעצר הראשונה - ורוב הפעולות הנדרשות בוצעו • בית המשפט: היחידה החוקרת לא פעלה באופן ראוי לקדם החקירה
שלי טפיירו
21 בנובמבר 2022
11:18

בית המשפט שחרר אתמול ממעצר תושב אילת, בן 44, שנעצר בשבוע שעבר לאחר שפרץ לרכב בו הייתה ילדה קטנה. כך פורסם הבוקר (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. הסיבה - לא בוצעו פעולות חקירה נוספות מאז שהוארך מעצרו.

על פי הפרסום, החשוד גנב כסף מזומן ורכוש שהיה ברכב, בעוד הילדה התחבאה ברכב. החשוד נתפס והובא להארכת מעצר ראשונה, אז קבע בית המשפט שיש חשד סביר והאריך את מעצרו. בהארכת מעצר נוספת שהתקיימה אתמול הוגש לשופט דוח סודי עם פעולות החקירה הנדרשות לביצוע - פעולות שברובן כבר בוצעו.

אלא שאז התברר כי מדובר בדוח לא מעודכן שהוגש בהארכת המעצר הראשונה. לפיכך, פעולות חקירה נוספות מאז הארכת המעצר הקודמת לא בוצעו. חרף עברו הפלילי של החשוד, בין היתר בגין עבירות סמים, הורה בית המשפט על שחרורו.

עורך דינו של החשוד, קובי קיסוס מהסנגוריה הציבורית, תקף את התנהלות המשטרה: "התנהלות היחידה החוקרת מקוממת. עצרו את החשוד, ביקשו ימי מעצר ואף קיבלו. אך לא עשו דבר כדי לקדם את החקירה. לא בכדי בית המשפט קיבל את טענותי ולא נעתר להארכת המעצר, תוך שביקר בחריפות את התנהלות היחידה החוקרת, שאף יתכן שזו הגישה את אותם דוחות הפעולה מההארכה הקודמת ועל בסיס הדוחות המועתקים ביקשה לעצור את החשוד".

גם בית המשפט ששחרר את החשוד מתח ביקורת של ממש על התנהלות המשטרה: "אין מחלוקת כי קמה עילת מעצר נגד החשוד. יחד עם זאת כשמדובר באירוע שאינו מתוכנן ויותר מתאים לניצול הזדמנות, וכשהיחידה החוקרת לא פעלה באופן ראוי לקדם החקירה, מצאתי לנכון לאפשר ליחידה החוקרת מספר שעות, שלאחריהן ישוחחר החשוד בתנאים".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "החשוד נעצר בסיום בפעולות יסודיות ומהירות. ההחלטה על שחרורו בתנאים אינה מעידה כהוא זה על חפותו, או על תוצאות ההליך בעניינו. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה אחת ויחידה - להגיע לחקר האמת".