שרה נתניהו, אהוד אולמרט, בנימין נתניהו
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בית המשפט הכריע: תביעת משפחת נתניהו נגד אולמרט התקבלה

בית המשפט פסק כי "ההתייחסות כחולי נפש יכולה להשפיל" וקבע כי שראש הממשלה לשעבר יפצה את בני משפחת נתניהו בסך של 97.5 אלף שקלים כולל הוצאות
שלי טפיירו
21 בנובמבר 2022
09:01
עודכן ב 09:23

בית משפט השלום בתל אביב קיבל הבוקר (שני) את תביעת לשון הרע שהגישה משפחת נתניהו נגד אהוד אולמרט. בפסיקתו אמר השופט כי "ההתייחסות כחולי נפש יכולה להשפיל" וקבע כי ראש הממשלה לשעבר יפצה את בני משפחת נתניהו בסך הכול ב-97.5 אלף שקלים כולל הוצאות.

"גם איש ציבור זכאי לפיצוי, אך זיכוי מופחת נוכח תפקידו הציבורי", אמר השופט. ליו"ר הליכוד ישלם אולמרט 20 אלף שקלים, לרעייתו שרה 35 אלף שקלים ולבנם יאיר 7,000 שקלים. בנוסף עליו לשלם עשרת אלפים שקלים הוצאות ו-25 אלף שקלים שכר טרחה. בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנם יאיר תבעו מראש הממשלה לשעבר 837 אלף שקלים, לאחר שאמר בריאיון עיתונאי כי הם סובלים ממחלת נפש וזקוקים לטיפול.

בדיון שהתקיים בחודש יוני בנוכחות בני הזוג נתניהו, אמר נתניהו כי "אולמרט אמר את הדברים במטרה ברורה לפגוע בבחירות. מה שאמר עליי ועל משפחתי לא נכון, אין לי כל עבר פסיכיאטרי". נתניהו הוסיף כי הוא "לא זוכר התקף (זעם, של שרה). לא מכיר אפילו מקרה אחד. היא לא קיבלה תרופה כלשהי לכך".

שרה נתניהו העידה אז כי היא "נגד התיוג השלילי לבעיה נפשית. אני לא חולה בזה, אבל מטפלת כפסיכולוגית ולפעמים מפנה לפסיכיאטרים ורואה את זה בחמלה והבנה, לא צריך להתבייש בזה. ראש ממשלה לשעבר צריך להתבייש כשהוא אומר דברים כאלה".

באשר לשאלת עורך דינה, האם אושפזה בבית חולים באוסטריה, השיבה: "שקר מההתחלה ועד הסוף. לא מכירה את בית החולים הזה, והייתי באוסטריה בפעם האחרונה לפני יותר מ-20 שנה".