כספי הסחיטה
-

"לא בא לשחק איתך משחקים": מהאיומים ועד פגישת העברת הכסף – כך נשמעת סחיטה באיומים

כתב אישום הוגש נגד שני תושבי הצפון, בגין סחיטה באיומים של תושב גבע כרמל אשר הקליט את השיחות עמם • השניים גם צילמו בעצמם את כספי הסחיטה ותועדו בעת איסוף הכסף
אורלי אלקלעי
21 בנובמבר 2022
11:40

עד כמה אפשר לסחוט אדם במדינת ישראל? מתברר שהרבה יותר ממה שחשבנו - כך עולה מכתב האישום שהוגש היום (שני) לבית משפט המחוזי בחיפה, נגד חי ירמי בן 33 וגולן וקנין בן 48, תושבי נהריה, בגין סחיטה באיומים של תושב גבע כרמל. הקורבן, מאמן כושר במקצועו שעוסק במכירת תוספי תזונה, הקליט את שיחות הטלפון עם הנאשמים, אשר מספקות הצצה לאופן בו מתנהלת סחיטה בישראל.

איסוף כספי הסחיטה

לפי כתב האישום, הנאשמים דפקו על דלת ביתו של מאמן הכושר והציגו עצמם כמשתייכים לחבורת עבריינים ממשפחת בוקל מנתניה. הם סיפרו שחברם מאושפז במצב קשה לצורך השתלת כליה וכבד, כתוצאה מנזק שנגרם לו בעקבות תוסף התזונה שמכר לו המאמן, וכעת הם דורשים שישלם להם 300 אלף ש"ח.

הקורבן, שחשש לחייו, לקח את השניים במכוניתו לבית הוריו הסמוך, כשכל הדרך הם מאימים על חייו. בהגיעם, הוא מסר להם 173 אלף ש"ח, ואת היתרה הבטיח להעביר בתוך יומיים לאחר שיקח הלוואה מהבנק.

"עם היפות שלי": כספי הסחיטה, כפי שתיעד אותם אחד הנאשמים

עוד עולה מכתב האישום, כי השניים הוסיפו להתקשר ולאיים, עד שהמאמן החליט להתלונן במשטרה. בלשי המשטרה הנחו את הקורבן לתאם פגישה להעברת הכסף, ולהניח במעטפה ניירות, במקום כסף מזומן.

לאחר מכן, הנחו הנאשמים את הקורבן היכן וכיצד להעביר להם את הכסף, וכשניגשו לקחת את המעטפה, בה היו בטוחים ששוכבים עשרות אלפי שקלים, הם נעצרים על ידי הבלשים.