הארי קיין
צילום: אי-פי

אחרי האזהרות: הקפטנים לא יענדו סרט בצבעי דגל הגאווה

מחשש לעונשים לשחקנים, התאחדויות הכדורגל התקפלו בפני אזהרות פיפ"א והחליטו למנוע את המחאה למען זכויות הלהט"ב • לחץ על נבחרת איראן להביע תמיכה במחאת החיג'אב
אלכס נירנבורג ואיתמר מרגלית
21 בנובמבר 2022
11:52
עודכן ב 12:12

אחרי האזהרות: מחשש לעונשים לשחקנים, נבחרות הכדורגל שביקשו למחות בנושא זכויות להט"בים במונדיאל בקטאר התקפלו והורו לקפטנים של נבחרותיהן שלא לענוד את סרטי דגל הגאווה. לקראת המשחקים המשוחקים היום (שני) במסגרת בית ב', קפטן נבחרת אנגליה הארי קיין ואחרים תכננו לענוד סרט עם צבעי הגאווה במקום סרט הקפטן.

לבסוף, כמה שעות לפני המשחק, הוציאו התאחדויות הכדורגל של אנגליה, וויילס, בלגיה, דנמרק, גרמניה, שווייץ והולנד הודעה בנושא, בה נכתב כי הן הורו לקפטנים של הנבחרות שלא לענוד סרטים אלה, כדי לא להעמיד את השחקנים במצב שבו אולי יידרשו לעזוב את המגרש.

יחד עם זאת, בהודעה המשותפת נכתב שההתאחדויות מתוסכלות מהחלטת פיפ"א, וחושבות שמדובר בצעד תקדימי של התאחדות הכדורגל הבינלאומי. 

תחזית מונדיאל יומית: הימין-שמאל הישראלי והכדורגל האיראני | המדד

במקביל, גבר הלחץ של מתנגדי המשטר על הנבחרת היריבה של אנגליה, איראן, להביע תמיכה במחאת החיג'אב השוטפת את הרפובליקה האסלאמית. על פי הערכות, שחקני נבחרת איראן עשויים שלא לחגוג במידה ויבקיעו שער במשחק נגד נבחרת האריות.